Kultuuriagentide seminar uurib, kuidas lapsi kultuuri juurde tuua

29. november, 2012

goethe6. detsembril algusega kell 11 toimub Eesti Rahvaraamatukogus seminar „Kultuuriagendid: kultuuriasutuste haridusprogrammid Saksamaal ja Eestis“, mille korraldab Goethe Instituut koostöös Tallinna Kultuurikatlaga.

Seminari eesmärgiks on kokku viia inimesed, kes tegelevad laste ja noorte haridusprogrammidega erinevates kultuuriasutustes. Üheskoos arutatakse haridusprogrammide vajalikkuse üle ning tutvustatakse häid näiteid nii Saksamaalt kui Eestist.

Seminari avaettekande teeb Prof. Dr. Nina Zahner Leipzigi Ülikoolist Saksamaalt. Oma ettekandes „Kultuuritarbijate profiili muutumine teoorias ja tegelikkuses“ tutvustab ta oma värskemaid uuringutulemusi.  Professor Zahner on oma teadustöös keskendunud kultuuri, selle tarbijate ning kunstisotsioloogia ja kultuuri turunduse uurimisele.

Muusikapedagoogi haridusega Tobias Henn töötab Frankfurti Alte Oper’is haridusprogrammis Pegasus, mille ideeks on tutvustada lastele ja noortele ning ka nende vanematele klassikalist ja kaasaegset muusikat.

Rahvusooper Estonia haridusprogramme tutvustab Rahel Otsa. Katrin Tölle on Kunsthalle Emden’i muuseumipedagoog, kes tahab noori ja lapsi kunstimaailmale lähemale tuua.

Jane Meresmaa-Roos tutvustab Eesti Kunstimuuseumi haridusprogramme, Bettina Harz Pommersches Landesmuseum’i tegevust ja Kristi Paatsi Tallinna Linnamuuseumi haridustööd.

Seminar on inglise keeles ning seda modereerib Kristel Kossar.

Seminari korraldab Goethe Instituut ja on osalejatele tasuta.

Kontaktisik Kerttu Taidre, Kerttu.Taidre@tallinn.goethe.org, Tel.: +372 627 6965