Kultuurikatel avas uksed

18. veebruar, 2015

“Uus majandus on loomemajandus,” ütles SA Tallinna Kultuurikatel juhatuse liige Väino Sarnet Kultuurikatla avamisel.
“Tallinna Elektrijaama hoone rekonstrueerimine loomemajanduse sisuga Kultuurikatlaks on olnud ambitsioonikas ettevõtmine, mille käigus on päästetud tööstusajaloole oluline ehitis ning loodud koht uue majanduse arendamiseks. Tööstusajalugu ja loomeinimesed on kindlasti tänulikud Tallinna linnale ja EASile, et see võimalikuks on saanud, ” lisas ta.

Esimeses etapis avati ligikaudu 700 m2 suurune Katelde saal. Saali erilisust ja endise elektrijaama tööstuslikku iseloomu rõhutavad ruumi keskel asuvad hiidkatlad, mis on restaureeritud ning säilitatud oma ehedal kujul. Ruumi ainulaadne atmosfäär ning kõrgus loovad suurepärased tingimused nii kontsertide, festivalide, etenduste, näituste, seminaride kui galaõhtute läbiviimiseks.

Avati ka Koridorklubi ehk keldrikorruse saal sündmuste korraldamiseks ning loomelaborid MakerLab ja Helistuudio. Seni ajutisel pinnal tegutsenud MakerLab kolitakse Heina tänava ruumidest Kultuurikatlasse, et seal tegevustega aktiivselt jätkata. MakerLab on universaalne töötuba, mille uksed on avatud meisterdajatele ja loovisikutele, kes soovivad luua prototüüpe või toota väikeseeria tooteid, Helistuudio aga töötuba helide salvestamiseks ja töötlemiseks.

Kogu maja valmimist on oodata 2015 aasta sügiseks.