Kultuurikatla Aia ja kohvik Kanala hooaja avapidu 6. juunil

04. juuni, 2013

kanalaKohvik Kanala avaneb 6. juuni õhtul kell 22 Kultuurikatla Aias. Avapeol esinevad instrumentaalfuturistlik ansambel Andy Hug, mille muusikat on raske sobitada mõne stiililise määratlusega ning Jakob Juhkam, kelle muusikas sulanduvad elektroonilised katsetused ja proge, samuti akadeemiline muusikaharidus mitmekülgseks maailmanägemisviisiks. Avapeo piletid kohapeal 5€.

 

Katseköök ja kohvik Kanala pakub südamega tehtud tervislikku toitu kohalikust hooajalisest toorainest uudses ja põnevas võtmes. Kanala kontseptsiooni paneb kokku Kultuurikatla Toidulabori projektijuht Helis Heiter, kelle jaoks on suur väärtus toidul, mille päritolu on teada, mis on elus ja aus. Helise juhtimisel saab Kanalast taimetoidu katseköök ja teerajaja, kus ka paadunud lihasööjad kõhu täis saavad: „Taimetoit ei ole ainult riivitud porgand.“

Kanala pakub soodsa hinnaga ka vegan, toortoidu, nisu- ja gluteenivaba menüüvalikut. Asukoht Kultuurikatla Aias loob mõnusa keskkonna välikokkamisele – võib juhtuda, et midagi visatakse grillile või valmib saviahjus. Kõrvalasuv Kalaturg lisab menüüle kindlasti oma värvi ja maitse. Suve jooksul on aeda oodatud ka külaliskokad, toimuvad kokanduse töötoad asjaarmastajatele ja  lastele.

Kanala on Tallinna Kultuurikatla toidulabori esimene praktiline väljund, mis annab maitse suhu eelolevatest põnevatest toiduseiklustest. Kohvik Kanala on avatud iga päev kella 12st 02ni. Kultuurikatla Aed asub aadressil Kalasadama 6. Kanalasse saab kohvile tulla juba tänasest, täismahus köök hakkab tööle 10. juunil.