Kultuuriministeerium eraldab kunstigaleriidele 150 000 euro ulatuses toetusi

23. veebruar, 2015

Kultuuriminister Urve Tiidus kinnitas kunstigaleriide taotlusvooru jaotuse, kunstialaseid tegevusi toetatakse sel aastal 150 000 euroga.

„Taotluste tase on aasta-aastalt üha kõrgem, nende põhjal võib väita, et kunstielu on Eestis kõigest hoolimata regionaalselt laiapõhjaline ja sisuliselt väga põnev. Taotlusvooru komisjoni töö oli tänavu äärmiselt keeruline ja konkurents väga tihe, valdkonna ainsa taotlusvooru vahenditest jäi puudu kõigi eesmärkide täitmiseks,“ märkis Kultuuriministeeriumi kunstinõunik Maria-Kristiina Soomre.

Taotlusvoorust toetatakse SA Kaasaegse Kunsti Eesti Keskust 20 000 euroga laia ringi kaasaegse kunsti alaste projektide, kunsti tutvustamise ja turunduse alasteks tegevusteks. Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum sai tegevus- ja arendustoetust 19 000 eurot, Eesti Kunstnike Liit Hobusepea, Draakoni, HOP ja Vabaduse galeriide toetuseks 18 000 eurot.

Näituste installatsiooniga tegelev ettevõte Valge Kuup OÜ sai tugiteenuste toetust 12 000 eurot, mittetulundusühingutele Lugemik ja Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus eraldati arendustegevusteks 10 000 eurot. MTÜ Tartu Kunstnike Liit sai näituste korraldamiseks Tartu Kunstimaja kolmes galeriis 9000 eurot. Rundum MTÜ sai 5000 eurot, et läbi viia Rundum Artist-Run Space näituste- ja haridusprogrammi ning samapalju sai tegevustoetust Haapsalu linnagalerii.

OÜ-le Temnikova ja Kasela Galerii, Mooste KülalisStuudo MTÜ-le, Nancy Nakamura Ideederiiul MTÜ-le ja Tartu Y galeriile eraldati taotlusvoorust kõigile võrdselt 4000 eurot. Sakala Keskus, SA Uue Kunsti Muuseum ja Saaremaa Kunstistuudio MTÜ ja MTÜ AmbulARToorium said näituse- ja arendustegevusteks igaüks 3000 eurot.

Lisaks eraldati 2000 euro suurune tegevustoetus rahvusvahelisele veebigaleriile Konstanet, Türi Vallavalitsusele, Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuse MTÜ-le, näitusetehnik Kaarel Eelmale, Võru Instituudile, Põltsamaa Kunstiseltsile ja Võru Kannel SA-le.

Toetus on mõeldud kunstigaleriide mittetulunduslikuks näitusetegevuseks, arendustegevusteks ning valdkonnaülesteks tegevusteks, mis aitavad kaasa eesti kunsti tutvustamisele, rahvusvahelistumisele ja ekspordile. Kunstigaleriide toetus aitab hoida Eesti kunstielu regionaalselt tasakaalus, samuti rahvusvaheliselt nähtavana.

Kunstigaleriide taotlusvooru komisjoni kuulusid Kultuuriministeeriumi kunstide osakonna kunstinõunik Maria-Kristiina Soomre, Eesti Kunstiakadeemia dotsent, skulptor Taavi Talve, ehtekunstnik ja Kultuurkapitali kujutava- ja rakenduskunsti sihtkapitali aseesimees Berit Teeäär, kunstikriitik Triin Tulgiste ning kunstnik ja õppejõud Urmas Viik.

Foto Tõnu Tunnel