Kultuuriministeerium kuulutas välja konkursi „Kultuurisõber 2022“

08. november, 2022

Kultuuriminister Piret Hartman kuulutas välja 12. korda toimuva „Kultuurisõbra“ konkursi, millega Kultuuriministeerium tunnustab kultuurikorraldajate ettepanekute abil aasta jooksul valdkonda toetanud ettevõtteid ja metseene. Samuti selgub konkursi käigus aasta kultuurikorraldaja preemia järjekordne laureaat.

 „Kultuuri areng tagab meie ühiskonna jätkusuutlikkuse ning ühtekuuluvustunde. Ettevõtted ja metseenid panevad kultuuri edendamisele üha tugevamalt õla alla ning tänu sellele saavad olulised sündmused ja ettevõtmised teoks. „Kultuurisõbral“ me täname ja tunnustame neid. Tänu erakapitalile on Eesti kultuur tunduvalt mitmekesisem, laiapindsem ja kättesaadavam,“ rääkis kultuuriminister Piret Hartman

 Kandidaate „Kultuurisõbrale“ võivad esitada kõik kultuurivaldkonnaga kokku puutuvad organisatsioonid. Iga kultuurikorraldaja saab konkursile teha ühe ettepaneku. Kandidaatide hulgast valib Kultuuriministeeriumis kogunev komisjon välja tunnustused, mida peetakse oluliseks just lõppeva aasta kultuuripildis toimunule tagasi vaadates. Konkursi komisjoni kuuluvad lisaks Kultuuriministeeriumi esindajatele mitmekordne konkursi laureaat, ettevõtja Heiti Hääl, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, tänavu veebruaris aasta kultuurikorraldaja tiitliga tunnustatud Piret Aus, Eesti Kultuurikapitali juht Margus Allikmaa ning EAS-i ja KredExi ühendasutuse juhatuse liige Liina Maria Lepik. Konkursi võitjad avaldatakse galal „Kultuurisõber 2022“, mis toimub uue aasta alguses Tallinnas.

 Kultuuri toetanud ettevõtjad ja eratoetajad ehk kultuurisõbrad selgitatakse välja 12. korda. Aastate jooksul on tunnustust pälvinud rahvusvahelised suurettevõtted ja üleilmselt tuntud kaubamärkide esindajad Eestis, samuti on tänatud metseene või ka väikeettevõtteid, kelle panus on olnud kaalukas suurtest keskustest väljaspool toimuva kultuurielu toetamisel. Kandidaadiks ei saa olla Kultuuriministeerium või selle valitsemisala asutus, nende töötajad või nende korraldatud projektid. Arvesse ei lähe ka teised riigiasutused, riigi enda ellu kutsutud organisatsioonid või organisatsioonid, kelle põhitegevus on toetuste jagamine. Konkursi komisjon otsustab aastale tagasi vaadates ka kultuurikorraldaja tunnustuse saaja. „Kultuurisõbra 2021“ galal tänavu aasta alguses pälvisid peapreemia ehk aasta kultuurisõbra tiitli Kliinik32 OÜ ning metseenid Reet ja Väino Kaldoja ning Enn Meri.

 Kandidaadi esitamiseks tuleb täita Kultuuriministeeriumi kodulehel elektrooniline ankeet. Kandidaatide esitamine on avatud reedeni, 4. detsembrini 2022Täpsemad tingimused on lugeda siin. Varasemate aastate kultuurisõbrad on leitavad siit. Fotogalerii „Kultuurisõbra 2021“ galalt on siin.

FOTO