Kultuurisõbra konkursile laekus 47 ettepanekut

15. jaanuar, 2020

Konkursile Kultuurisõber 2019 laekus 47 teadet kultuuri toetanud ettevõtjate või metseenide kohta. Konkursi tulemused selguvad galal, mis toimub 14. veebruaril Tallinnas PROTO Avastustehases.

Kultuurisõbra tunnustused annab üle kultuuriminister Tõnis Lukas. Esitatud kandidaatide seast valitakse kultuurisõbrad ning peapreemia ehk aasta kultuurisõbra nimetuse laureaadid.

„Pilt on sama kirju nagu meie kultuur. Ettevõtjad ja eraisikud on õla alla pannud nii Eestis toimuvatele suurtele, rahvusvaheliselt mõjukatele festivalidele kui ka väiksematele, paigavaimu toitvatele ettevõtmistele. Komisjoni töö ei ole ka tänavu lihtne,“ ütles Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja, konkursi projektijuht Meelis Kompus.

Traditsiooniliselt kingitakse aasta kultuurisõpradele kunstnik Kärt Ojavee taies „Undefined Useful Object“. Pidulikust sündmusest teeb otseülekande Eesti Rahvusringhäälingu uudisteportaal. 

Eelmise, 2018. aasta peapreemia ehk aasta kultuurisõbra laureaadid olid Narva Gate OÜMaarja Oviir-NeiveltMeelis KubitsSylvia Kistler-Thompson ja Andrew Thompson ning Heiti Hääl ja Alexela Group OÜ