Kumu ÖÖ’l tutvustab end – juulis algab katusekino

03. juuni, 2010

Mõne nädala eest hakkas Facebookis kulutulena levima salapärane uudis Euroopa kultuuripealinna Katusekinost. Müstikaloori kergitatakse esimest korda Kumu ÖÖ’l, mil Katusekino näitab koos PÖFFiga valitud paremikku viimaste aastate tudengi- ja lühifilmide festivali Sleepwalkers programmist. Filme näidatakse Kumu sisehoovis täispuhutavalt välikino hiidekraanilt.

Katusekino veebsait koos juulikuise filmiprogrammiga avatakse järgmisel nädalal, ent juba sel reedel, 4. juunil saab Kumu ÖÖ’l Kumu sisehoovis näha Hiinast saabuvat hiigelekraani ning võtta mugavalt sisse kohad sisehoovi kujundatud hubasel kinoalal.

Katusekino on Eesti esimene regulaarne vabaõhu välikino linnasüdames Viru Keskuse katuseterrassil, mis annab võimaluse Tallinna pilvepiiril vaadata väärtfilmivalikut, mis ulatub aegumatust filmiklassikast, keelatud filmidest ja dokkidest, skandaalsest kinost ning friigi- ja kultusfilmidest värskelt valminud linateosteni.

Kumu ÖÖ’l võtab sisehoovis koha sisse veel üks vahva Euroopa kultuuripealinna ettevõtmine – MiM’i Peokonteiner (Self Sustainable Party Container), millest oleme Tallinn 2011 uudiskirjas juba varem ka juttu teinud.

Taavet Janseni juhtimisel on MIM-projekti meeskond ehitanud konteinerisse nutika “galerii”, mis on omamoodi elektrijõujaam, kus pea kogu vajaminev tehnika on ümberehitatud prügi, jõujaama mootoriteks aga kumuöölased ise, keda huvitavad seosed energia, heli ja valguse vahel. Rattal vändates saab korraldada endale minipeo, taustaks isemängiv automaatbänd.

Kumu ÖÖl astub kahel laval ja 5. korruse näitussaalis üles 12 live-esinejat ja DJ’d, avatud on baarid, sisehoovis seab end sisse niisiis Katusekino ja kondimootoril minipeo püsti panev Peokonteiner. Pidu algab reede õhtul kell 21 ning kestab hommikul kuni kella 4.

Programm ja info esinejate kohta on nähtav aadressil www.musiccase.ee.