Kumu peab kuuendat sünnipäeva

14. veebruar, 2012

Reedel, 17. veebruaril tähistab Kumu kunstimuuseum oma sünnipäeva. Muuseum on sel päeval erandkorras avatud kella 20.00-ni. Päeva jooksul saavad sünnipäevalised osa võtta ainulaadsest kunstiprojektist ja sünnipäevaloosist ning külastada giidi juhtimisel Kumu näitusi. Kumu kohvikus pakutakse sünnipäevamenüüd, muuseumipoes aga on valik Eesti Kunstimuuseumi trükiseid soodushinnaga. Sissepääs muuseumipiletiga.

Kumu sünnipäeval giidi juhtimisel toimuvad ekskursioonid:
Kl 13.00 Vinum et panis. Veini ja leiva motiiv 16.–20. sajandi kunstis (eesti keeles)
Kl 14.00 Mina, maalikunstnik Šarūnas (vene keeles)
Kl 15.00 Kaido Ole. Kena kangelane ja küllaga vaikelusid (eesti keeles)
Kl 16.00 Mina, maalikunstnik Šarūnas (eesti keeles)
Kl 17.00 Kumu hitid (eesti ja vene keeles)
Kl 18.00 Eha Komissaroviga näitusel “SPATIUM. Taani kaasaegne kunst” (eesti keeles)

Külaliste osalusel sünnib päeva jooksul installatsioon “KÜLALISED”. Spetsiaalselt sünnipäevaks tuuakse muuseumi maa-alusest skulptuurihoidlast välja kuju, mida tänane publik pole kunagi näinud. Kuju täpne valmimisaeg pole teada, aga muuseumile on see üle antud 1959. aastal. Külastajad saavad püsiekspositsiooni läbides lahendada mõistatuse, mis annab vastuseks skulptuuri autori nime.

Seejärel on võimalik lasta end koos skulptuuriga pildistada. Fotodest moodustub pildigalerii, mis päeva jooksul pidevalt täieneb. Päeva lõpuks valminud installatsiooni võib Kumu aatriumis näha 24. veebruarini. Kunstiprojekti saab vaadata ka Facebookis.

Kell 19.00 toimub sünnipäevaloos. Loosi lähevad ühe Eesti kunstiklassikasse kuuluva teose reproprint, keraamikakursus kahele inimesele, 10 piletit Kumu näitustele ja kaks Eesti Kunstimuuseumi trükist. Loosis osalemiseks tuleb täita kupong, mille saab piletiostuga kaasa Kumu kassast.

Bonaparte kohvik pakub sünnipäevamenüüd ja Kumu muuseumipoeson müügil valik Eesti Kunstimuuseumi trükiseid soodushinnaga.

Kõiki Kumu klubikaardi omanikke ootab üllatuskingitus.

Kumu kunstimuuseum asub Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn.
Loe lisaks: http://www.kumu.ee/.