KUMUs toimub 3D moeshow

24. oktoober, 2011

alt27. oktoobril seab ennast Kunstimuuseumis sisse eksklusiivmood ja tipptehnoloogia. Publikule presenteeritakse Eesti rõivabrändi VARKKI sügis-talvist 2011/12 kollektsiooni koos just selleks showks loodud 3D animatsiooniga.


Kollektsiooni autori Jaana Varkki sõnul on tema looming suunatud naistele, kelle kirg on kunst, kes tahavad olla säravad, nautida igat päeva ja olla armastatud. „Selle kõige illustreerimiseks võtame appi videod ja animatsiooni ning valame selle mitmesse dimensiooni. Meie idee on anda vaatajale kaudselt edasi inspiratsiooni teekond ja seda just 3D filmina. See annab vaatajale võimaluse olla just kui osake sellest loometeest ning luua seega erilisem side ka kollektsiooniga,“ räägib Varkki.

Kollektsiooni teevad pilkupüüdvaks hoolikalt valitud värvid, kangad, mustrid ja muidugi lõiked. Selle loomiseks on kulunud viis kuud ning see koosneb enam kui 30 mudelist, millele lisanduvad eksklusiivselt show jaoks tehtud esemed. Mõnda eset on läbi joonistatud kümneid ja kümneid kordi ja sobitatud erinevate figuuridega, et tulemus oleks tõeliselt väärt.

Visar Studio tegevjuhi Kristiina Nikopensiuse sõnul oli nende jaoks projekt eriline, sest lihtsa illustreerimise asemel jäädvustati kogu moeloomeprotsess. „Jaana Varkki on väga inspireeriv moekunstnik. Tahtsime teha midagi põnevalt teistmoodi ning idee Varkki kollektsiooni sündimise teekonda visualiseerida ning teistega jagada, on selle loogiline jätk. Kogu protsess on olnud mõnusalt peadpööritav,“ ütleb Nikopensius. Tema sõnul filmitakse üles ka kogu moeshow ning sellest on plaan teha eraldi klipp, mis saab avalikuks kõigile huvilistele.

Visar Studio jaoks on see esimene kord luua 3D pilti moevaldkonnas ning Nikopensiuse sõnul ei jää see kindlasti viimaseks. „See on omaette maailm, millest on rõõm ideid ammutada. Loodetavasti inspireerib Varkki ja meie looming ka teisi,“ lisab ta.

Show toimub valitud külalistele 27. oktoobril kell 19.00 Kunstimuuseumis Tallinnas. Avalikke pileteid sinna ei müüda, kuid kutsete saamiseks tasub vaadata Varkki ja Visar Studio Facebooki lehtedele aadressidel: http://www.facebook.com/varkki ja http://www.facebook.com/VisarStudio?sk=app_195611817141370.