„Kunst ratastel“ tervikuna kannab Kultuurikatla jaoks kaasaegse kultuurimajanduse olemuse võtit

02. september, 2013

evelyn sepp

Evelyn Sepp, SA Tallinna Kultuurikatel juhatuse liige; „Kunst ratastel“ tervikuna kannab Kultuurikatla jaoks kaasaegse kultuurimajanduse olemuse võtit, mille võib lühidalt kokku võtta nii – iga hetk on unikaalne, iga projekt on unikaalne, ja seega tuleb vanade sissetallatud radade muutmiseks muuta nii suhtumist kui töövõtteid. Selle järgi janunevad kõik kunstimaastikul tegutsejad. Kunstnikud, tarbijad, rahastajad, nii praktikud kui ka teoreetikud.

„Art on Wheels“ ehk „Kunst ratastel“ ühendab mitu Kultuurikatla jaoks olulist põhiväärtust. Kunsti professionaalsust toetab rahvusvahelisus, uuenduslikkus ja seikluslik formaadi otsing, mis omakorda lisab üllatusmomendi ja avab kunstimaailma ka publikule, kes tänavakunsti olemust igapäevaselt ei teadvusta või lisab uusi vaatenurki juba kogenud vaataja teadvusesse.

Kultuurikatla üheks olulisemaks väljakutseks ongi leida uusi rahvusvahelise haardega toime- ja ärimudeleid, harida laiemat publikut ning toetada läbi erinevate tegevuste kunstnikke nende igapäevastes püüdlustes. Projekt annab meile võimaluse tutvustada 5 riigis 20 noort kunstinikku nii Eestist kui ka Põhja- ja Baltimaadest.

„Kunst ratastel“ tervikuna kannab Kultuurikatla jaoks kaasaegse kultuurimajanduse olemuse võtit, mille võib lühidalt kokku võtta nii – iga hetk on unikaalne, iga projekt on unikaalne, ja seega tuleb vanade sissetallatud radade muutmiseks muuta nii suhtumist kui töövõtteid. Selle järgi janunevad kõik kunstimaastikul tegutsejad. Kunstnikud, tarbijad, rahastajad, nii praktikud kui ka teoreetikud.