Kunstimaailma mainekad nimed eestlasi koolitamas

02. oktoober, 2014

ecadc logoEesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus alustab reedel Tallinnas eksklusiivse koolitussarjaga. Nädala jooksul saavad Eesti kunstihuvilised kohtuda nimekate kunstiekspertidega Inglismaalt, Itaaliast ja Šotimaalt.

 

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse direktori Karin Laansoo sõnul on tegemist ainulaadse kursusega terves regioonis, mille raames jagatakse siinsetele kunstiprofessionaalidele teadmisi näituse kommunikatsioonist kunstifilantroopiani. „Galeristide kursuse mõju Eesti kunstielu arengule on olnud tuntav. 2012. aasta kursusel osales 30 inimest, kellest neli läbisid edukalt rahvusvahelised galeriipraktikad Londoni, Berliini ja Glasgow galeriides. Eesti kontekstist lähtuvalt oleme seekord rõhuasetuse pannud mitte niivõrd füüsilise galeriiruumi pidamisele, vaid pikaajalisele koostööle galeristi ja kunstniku vahel, mis on eduka galerii alustamise nurgakiviks.”     

Galeristide meistrikursuse lektoriteks on itaalia kuraator ja Genovas asuva Museo Villa Croce direktor Ilaria Bonacossa, kaasaegset kunsti tutvustava platvormi Art: I: Curate asutaja Nur El Shami Londonist ning kaasaegsele kunstile keskendunud filantroopilise organisatsiooni Outset Scotland direktor Kirstie Skinner Edinburghist.

Sarja üks koolitajatest, Nur El Shami sõnul on “tänapäeva kunstimaailmas edukaks tegutsemiseks vaja oskuslikult orienteeruda suures infohulgas, osata oma projekte paigutada rahvusvahelisele väljale ning teha otsuseid sellest lähtuvalt. Olen Londonis töötades avastanud andekaid Eesti kunstnikke ning ootan huviga kohtumisi noorte professionaalidega Tallinna kursusel.”

Teist korda toimuv Galeristide meistrikursus toimub koostöös EKA Kunstiteaduse Instituudiga.  Kursus pakub võimaluse praktiseerivatele galeristidele ja alustavatele professionaalidele omandada teadmisi kogenud ekspertide juhendamisel. Fookuses on kunstnike esindamise formaadid nii traditsioonilises galerii kontekstis kui veebis, kunstnikelt teoste tellimine, projektide arendamine, residentuuride formaadid, publiku kaasamine ja kommunikatsioon kaasaegses kunstis ning filantroopia.

Täpsema koolituskavaga saab tutvuda siin.

Lisainfo:

Kadri Laas

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus

Tel 5669 8720

E-post: kadri@ecadc.ee