Kuressaare Ametikool avab Disainimajaka

24. august, 2012

Kuressaare_ametikoolEsmaspäeval, 27. augustil avatakse Kuressaare Ametikooli linna õppekompleksis uus disaini- ja tarbekunstierialade õppehoone Disainimajakas.

„Tööandjad ootavad kooli lõpetajatelt töövahendite ja –võtete valdamist. Disaini valdkonnas vananeb tehnika kiiresti ning see tingis vajaduse uue õppehoone järgi,“ sõnas ametikooli disaini ja tarbekunsti juhtõpetaja Maila Juns-Veldre.

„Traditsioonilise lindilõikamise ja kõnede kõrval oleme avamise kavandanud nii, et see väljendaks meie erialasid ja vaimsust,“ rääkis Juns-Veldre. „Et see oleks loomingulisem ja heas mõttes kiiksuga.“

Kell 16 algaval avamisel saab vaadata vilistlaste tööde näitust ning performace-aktsioone. Avamise lõpetab disko Disainimajaka galeriis.

Õppehoone avamine haakub 27.-28. augustil Kuressaare Ametikoolis korraldatava üleriigilise kunsti- ja disainihariduse seminariga.

Hoonesse tulevad multimeedia õppeklass koos fotostuudionurgaga, nahatöö ja teabegraafiku õppetöökojad, galeriipind, õpetajate tööruumid ning ruumid õpilasfirmadele.

Endise võimla- ja laohoone baasil rajatud hoones on 525 ruutmeetrit õppepinda. Hoone ehituse peatöövõtjaks oli riigihanke võitnud AS EBC Ehitus. Ehituse kogumaksumus oli ca 560 000 eurot.

Hoone projekteeris arhitektuurikonkursi võitja RTG Arhitektid OÜ.

Ehitustöid rahastati projektist “Ettevõtluserialade õppebaas,“ kus Euroopa Regionaalarengu Fondi osalus on 448 000 eurot ning  Eesti Vabariigi osalus 112 000 eurot.