Läänemere piirkonna SUURIM loomemajanduse arendusmaraton Loomehäkk, 8-10. septembril

06. september, 2017

8-10. septembrini toimub Tallinna Ülikooli Nova majas neljandat korda Läänemere piirkonna suurim loomemajanduse arendusmaraton Loomehäkk. 48 tunni vältel arendavad uuenduslikke digilahendusi loova ruumi teemal üle saja disaineri, programmeerija, äriarendaja ja loovisiku.

Seekordse Loomehäki fookuses on viis teemavaldkonda: virtuaalruum, mänguruum, kultuuriruum, showroom ja linnaruum. 48 tundi kestva arendusmaratoni jooksul aitavad meeskondi kogenud mentorid Telliskivi Loomelinnaku looja Jaanus Juss, Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni liige Kaspar Hanni, Creatomus Solutions asutaja Renee Puusepp, Protexi müügijuht Urmas Reinsberg, Dea Martinjonis Jobbaticalist ning Microsofti tehnoloogiastrateeg Magnus Hillermaa.

Loomehäkk algab ideede esitlusega reedel, 8. septembri pärastlõunal Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi (BFM) ruumides, mille järel moodustatakse meeskonnad ja asutakse tööle. Pühapäeva hommikul turgutatakse loomehäkkereid värskendava joogasessiooniga. Lõppvõistlus toimub pühapäeva õhtul, kui žürii valib välja parimad projektid. Kes alles otsib ideed, saab tulla Loomehäki eelpeole Tallinna Ettevõtlusinkubaatoris neljapäeval, 7. septembril kell 19.00.

Loomehäki kaaskorraldaja, STARTERcreative programmijuhi Marek Mühlbergi sõnul on sel korral teemade ring hoitud laiana, et kaasata võimalikult palju erinevaid ideid. „Samas on loodud võimalused töötamaks ka spetsiifiliste tehnoloogiatega, näiteks on osalejatele avatud Tallinna Ülikooli virtuaal- ja liitreaalsuse labor“, lisas Mühlberg.
Kaaskorraldaja ja Digitaalse Loovmeedia inkubaatori DIGIX juhi Martin Aadamsoo sõnul on Loomehäkk leidnud endale kindla koha. „Mitmed osalejad ja partnerid on meiega koos loomemajandust edendamas juba neljandat korda ning ka seekord küündib osalejate arv üle saja“, märkis Aadamsoo.

Loomehäkki abistavad oma teenuste, toodete ja nõu pakkumisega: TERE AS, Latitude59, Veebimajutus.ee, Protex, Microsoft, PÖFF, Brand Manual, Tallinn Music Week, Prototron, Ajujaht, Civitta/ Erasmus for young entrepreneurs, Siidrikoda, Tallink.

Loomehäkk on üliõpilastele tasuta ja registreeruda saab ürituse Facebooki lehel. Loomehäkile võib tulla oma idee ja meeskonnaga, aga ka teiste ideid kuulama ja tiimiga liituma.

Loomehäkki korraldavad digitaalse loovmeedia inkubaator Digix, viie ülikooli (Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business School, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor) eelinkubatsiooniprogramm Edu&Tegu STARTERcreative ja Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid. Loomehäkki kaasrahastatakse Euroopa Liidu tõukefondidest.

Loomehäki facebooki ürituse leiad SIIT