Läänemere päevad Hiiumaal 2010

24. mai, 2010
Hiiumaal toimuvate Läänemere päevade 2010 kavas on Soome päevad, konverentsi “Väikeste kogukondade elu” raames seminar “Loomemajandus väikestes kogukondades” ning Tuulekala festival. Samal ajal toimuvad ka B7 Tobiase päevad.

Läänmere päevi korraldavad: Soome Suursaatkond, Hiiu Maavalitus, Hiiumaa omavalitsused, B7 (Läänemere saarte ühendus), MTÜ Hiidlaste Koostöökogu, MTÜ Hiiukala, MTÜ Arhipelaag, MTÜ Lääne-Eesti Turism, EL projekt New Bridges, EuropeDirect.

Toetavad: Siseministeerium, Vabaühenduste Fond, PRIA.

Konverents Väikeste kogukondade elu jaguneb kolme ossa: 27. mai hommikupoolikul (kl 9-13) on Kärdlas Tuuru-majas konverentsi I osa: Väikeste kogukondade elukvaliteet, mida korraldab B7 ja EL Läänemere programmi projekt New Bridges. Konverentsi kava leiad kodulehelt www.kogu.hiiumaa.ee

27. mai pärastlõuna kuulub loomemajandusele – konverentsi II osa Loomemajandus väikestes kogukondades toimub kl 14-17.00 Tuuru-majas.

28. mai hommikupoolikul kutsutakse turismitegijaid ja -huvilisi Viskoosa vabaaja keskusesse, kus toimub Soome-Eesti turismikonverents Turism väikestes kogukondades. Konverentsi toetab Soome Suursaatkond Eestis. Sama pärastlõunal kolib konverents Tahkuna tuletorni, kus Soome Suursaadik, T.E. Jaako Kalela avab Soome kultuuripäevad. Ühendus Lääne-Eesti Turism tutvustab samas turismi- ja puhkusevõimalusi Lääne-Eesti maakondades.

29. mail jätkuvad Soome kultuuripäevad Kärdlas ja koos Tuulekava Festivaliga Orjakus http://www.hiiukala.org/. Kavas huvitavat meelelahutust ja isetegemise rõõmu nii lastele, noortele kui täiskasvanutele. Jälgi Läänemere päevade kava – see täieneb jätkuvalt!

B7 on Läänemere seitsme suurema regionaalvalitsusega saare koostöö ühendus, mis asutati 1989. aastal. Ühendusse kuuluvad seitse saart viiest riigist: Bornholm (Taani), Gotland ja Öland (Rootsi), Hiiumaa ja Saaremaa (Eesti), Rügen (Saksamaa) ning autonoomne Soome piirkond Ahvenamaa. B7 saarte koostööd juhitakse korda mööda aasta kaupa igalt saarelt. 2010. aastal juhib koostööd Hiiumaa. Hiiumaa on teist korda B7 juhtsaar, mis tähendab au ja kohustust esindada Läänemere saari terve aasta jooksul. Loe B7 kohta veebist www.b7.org

Hiiumaa loomemajanduse projekt ühendab tegijaid, kelle looming aitab kaasa kodusaare majanduslikule arengule. Ja vastupidi, kelle majandustegevus on loominguline ja arendav. Projekti veebikeskkond on aadressil http://www.arhipelaag.ee/kobar/.

Projekti toetab Vabaühenduste Fond , mis on Norra, Islandi ja Liechtensteini poolt Norra ja Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) finantsmehhanismidest rahastatud toetusskeem. Selle eesmärk on kaasata kodanikuühendused jõulisemalt majanduslike ja sotsiaalsete erinevuste vähendamisse.

MTÜ Lääne-Eesti Turism loodi 15. veebruaril 2008. a. Asutajateks olid SA Pärnumaa Turism, MTÜ Läänemaa Turism, MTÜ Hiiumaa Turismiliit ja Saaremaa Omavalitsuste Liit. Ühenduse  eesmärgiks on Lääne-Eesti turismiasjaliste kogukonna huvide eest seismine ja heaks tegutsemine. Põhitegevuseks on koordineerida ja edendada turismialast koostööd ning turismimajandusele vajalikku keskkonda Lääne-Eestis. Loe veel: http://www.westestonia.ee/