Läheneb Eesti Tsirkuse Festival 2016

01. aprill, 2016

Üle Eesti toimuv Eesti Tsirkuse Festival 2016 esitleb kodumaiseid tsirkusetegijaid ning kutsub osalema tsirkuse õpitubades. Festivali programmis on põnevaid etendusi väikestele ja suurtele nii traditsioonilise- kui kaasaegse tsirkuse võtmes.

Eesti tsirkusekogukond kutsub juba viiendat korda osa saama Eesti Tsirkuse Festivalist, mis toob fookusesse eelkõige kodumaised tsirkusetegijad. Programmi kuulub üle 30 erineva sündmuse erinevale maitsele. 1.­-30. aprillini leiavad aset etendused ja õpitoad mitmetes Tallinna linnaosades, Tartus, Hageris, Sauel ja Saaremaal. Tegevusi viiakse läbi nii traditsioonilistes etenduspaikades, kui ka tänavatel, stuudiotes, koolides ja isegi laeva peal.

Festivali programmis osalevate tsirkusetegijate sooviks on teadvustada ja juhtida tähelepanu Eesti tsirkusekunstile. Osalevad tsirkuseorganisatsioonid tegutsevad juba aastaid ning tänu järjepidevusele on Eesti tsirkusekogukond viimaste aastatega oluliselt kasvanud ja aktiveerunud. Eesti kaasaegne tsirkus ning tsirkuseharidus on suureks eeskujuks teistele Baltimaadele.

Programmis on peredele mõeldud sündmusi ​(Piip ja Tuut, Tsirkusering, Mustkunstiteater, Tsirkusepuu Minifestival), kaasaegse tsirkuse etendusi noortele ja lastele (Tsirkusestuudio Folie, OMAtsirkus, Trefoil, Tsirkusekool, Twister, PartnerAkro), tänava- ja tuleetendusi ​(Schokokaboom, Kelfirius), humoorikaid show ­etendusi täiskasvanutele (Mustkunstiteater, Piip ja Tuut, OpenTsirkusStage) ning lastele ​(Mustkunstiteater, Dan le Man, Marino Clown), osalustsirkuse etendus (Schokaboom JEEE) ja mitmeid õpitubasid nii lastele kui täiskasvanutele.


Maailmas tähistatakse Ülemaailmset Tsirkusepäeva sellel aastal 17. aprillil. Tartus võetakse ulatuslikum tähistamine ette 16. aprillil Tartu Uues Teatris paraadi ja tsirkuseolümpiaga. Tallinnas Kumu auditooriumis toimub 17. aprillil “Žongleerimise- ja tasakaalualade minifestival” koos kaasaegse tsirkuse etendusega “Vaikus”. Traditsiooniline “Tsirkusering” annab esimesi praktilisi kogemusi kõikidele suurtele ja väikestele huvilistele 10. aprillil OMAsaalis.

Täpsem programm on Tsirkusekeskuse kodulehel www.tsirkusekeskus.ee. Festivali saab jälgida ka läbi Facebooki sündmuste Eesti Tsirkuse Festivali lehelt https://www.facebook.com/tsirkusepaev/