Ligi kolmsada Lääne-Eesti noort filmisid mõne tunniga muusikavideo Eesti Laulu konkursile kandideerivale loole

11. detsember, 2012

entrum_logo23.09.2010Möödunud laupäeval Pärnus toimunud Eesti Energia noorte ettevõtlikkusprogrammi ENTRUM ÖÖsessioonil filmisid ligi kolmsada 13-19-aastast noort koostöös kinorežissööri Heigo Leplaga Eesti Laulu konkursile kandideerivale Teele Viira, Tuuli Randi ja ULA loole ”Ring the Alarm” muusikavideo.

Muusikavideo stsenaarium sündis noorte kahetunnise ajarünnaku ja pitšimise tulemusena. Aktsioonis osalenud noortele anti ülesandeks välja mõelda muusikavideo stsenaarium, mis arvestaks ajalimiidi (üks öö), kaasatavate inimeste arvu (284), kasutatava tehnika (Phantom FLEX kaamera) ning ruumilisi (üks ruum) piirangud. Stsenaariumi alusel filmiti nelja tunni jooksul massistseenide ja spetsefektidega video. Muusikavideo esilinastus toimus juba ENTRUM ÖÖsessiooni järgmisel hommikul kell 10.00. Video järeltöötluseks oli kokku kolm tundi.

Muusikavideo aktsiooni eesmärk oli arendada noorte loomingulisust ning pakkuda noortele võimalust omandada praktilisi teadmisi ja oskusi loomemajanduse valdkonnas.

ENTRUMi tegevjuhi ja videoaktsiooni produtsendi Darja Saare sõnul peab noortes ettevõtliku mõtteviisi arendamine käima konkreetse majandusvaldkonna praktilise tundmaõppimise ja tegevuse kaudu. ”See on parim viis noori motiveerida võimalikult varakult iseseisvat majanduslikku elu alustama, elu, kus noorel on võime enda ümber eneseteostusvõimalusi märgata, osata arukalt organiseerida tegevusi ja olemasolevaid ressursse oma ideede realiseerimiseks ning vastutada enda ja teiste eest. Aktsioon läks noortele korda ning motiveeris neid veel suurema usinusega panustama ettevõtluse põhialuste ja majanduse õppimisse. Noored saavad nüüd aru, et nende ümber on tohutult võimalusi, mida peab oskama märgata ja kasutada,” räägib Saar.

ENTRUM programmi Lääne-Eesti hooaja noore 15-aastase Magnus Liiri sõnul oli muusikavideo filmimine üks parimaid kogemusi tema elus. ”See kui õpid tundma, kuidas ühe muusikavideo produktsioon käib, ise aktiivselt  sellesse protsessi panustades, annab tuhat korda rohkem, kui ühe järjekordse igava loengu kuulamine. See oli suur elamus meie kõigi jaoks ning motiveeris meid oma äriprojektide toimimisse veel enam panustada,” ütleb Liir.

Vähem kui 12 tundi pärast video avalikustamist, on YouTube’is videot vaadatud 2 305 korda. Facebookis on ENTRUMi lehelt videot jagatud 128 korda.

Videoga saab tutvuda siin: www.youtube.com/watch?v=AegtX7RX7RE

Muusikavideo aktsioon toimus osana rahvusvahelisest CENTRES (Creative Entrepreneurship in Schools) projektist, mis algatati Briti Nõukogu eestvedamisel ning kus osaleb lisaks seitsmele teisele Euroopa riigi organisatsioonile ka ENTRUM. Projekti eesmärk on õpetada noortele loomemajanduse valdkonna toimimise eripärasid ja loogikat kasutades selleks praktilisi meetodeid. CENTRES projekti finantseeritakse Euroopa Komisjoni vahenditest.

 

ENTRUM on Eesti Energia algatatud ja koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ellu viidav üleriigiline noorte ettevõtlikkuse arendamise programm. ENTRUM on kaheaastase tegutsemise jooksul arendanud ettevõtlust rohkem kui tuhandes noores. Ida-Virumaa ja Lõuna-Eesti noored on programmi raames ellu toonud 346 sotsiaalse ettevõtluse, tehnoloogia, öko- ja loomemajanduse valdkonna projekti, millest mitmed, sh VeviVidiVici õpilasvahetus ja InSpe noorte tööbörss tegutsevad tänaseni.

ENTRUM programm on pärjatud Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi konkursil 2011. aasta parimaks ettevõtluse edendajaks, Rootsi Äriauhinna 2011 konkursil parimaks sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse algatuseks ja EMSL 2011. aasta konkursil parimaks kodanikuühiskonna ärisektori algatuseks.