Londonis tutvustati Eesti jazzmuusikat

12. veebruar, 2014

12469594194 e28c175e57 qEile, 11. veebruaril astusid Londoni populaarses jazziklubis Club Inégales üles Eesti muusikud. Ürituse „Encounter Estonian Jazz“ eesmärk oli tutvustada Eesti jazzmuusikat Suurbritannias tegutsevatele kontserdikorraldajatele, mänedžeridele ja teistele muusikavaldkonna võtmeisikutele.

Eesti Londoni saatkonna kultuurinõuniku Kristel Oitmaa sõnul oli eilne tutvustusüritus hea võimalus näidata, kui kõrgel tasemel on Eesti jazzmuusikud. „Samuti said muusikud ja siinses jazzivaldkonnas tegutsejad võimaluse isiklikult suhelda ning kontakte vahetada,“ selgitas Oitmaa ja lisas, et selliste kontaktürituste korraldamine on hea viis, kuidas leida võimalusi Eesti muusika ekspordiks.

Kontserdil astusid üles Kadri Voorand Trio, Duo Tuule Kann & Jaak Sooäär ning Oleg Pissarenko Band. Samuti Villu Veski, kes esines koos Eesti muusikute ja Briti jazzlaulja Ola Onabulega. 

Üritus korraldati Eesti Muusika Arenduskeskuse, Eesti Londoni saatkonna, kultuuriministeeriumi,  Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ning Euroopa Regionaalarengu Fondi koostöös.

Fotod