Loome Äri koolituse 2. päev: Loomettevõtja looming ongi tema töö ja sissetulekuallikas

11. aprill, 2010

loomeari_07-04-10_1Fookuse koolitusel tõusid diskussioonide keskmesse järgmised teemad: Kuidas oma loominguga kasumit teenida? Kuidas tekib loomingule vääriline hind? Kuidas eristada disaini (probleemide lahendamist) kunstist (vabast eneseväljendusest)? Olles loomeettevõtja tuleb suhtuda oma loomingusse kui töösse, mitte hobisse. Suhtumise lähtekoht on siinjuures väga oluline ning seda tuleb võtta tõsiselt. Ettevõtjana tuleb osata oma loometööd müüa, sest eesmärgiks on kasumi teenimine. Eesmärgi saavutamiseks aga tuleb oma loometegevust väärtustada ning kujundada sellele vääriline väljamüügi hind.

Loomeettevõtja sissetulek kujuneb intellektuaalomandi müügist. Müügi eest saadakse tasu erinevate mudelite alusel (ajatariif, fikseeritud tasu, litsentseerimine, erinevate mudelite kombinatsioonist jne), millest valitakse enda ettevõttele sobivam. Töine ja ettevõtlik suhtumine tagab loomingu müügilt ka kasumi.

Olla edukas loomeinimene ja samaaegselt ka ettevõtja ei ole omavahel vastuolus! Kuid ärge unustage, et loovusele on oluline ruumi jätta: liiga palju reegleid ja piiranguid tapab loomingulisuse.

Järgmisel kolmapäeval, 14. aprillil toimub koolituse teine päev teemal ÄRI, mis aitab leida toimivat ärimudelit loomeinimestele.


NB! Veel on võimalik registreeruda LOOME ÄRI 3. koolituspäevale: ÄRI

Aeg: Kolmapäeval, 14. aprillil kell 10:00-17:15
Koht: Loomeinkubaator, Veerenni 24C (Baltika Kvartal) III korrus

Teema
: Ärimooduli peamiseks küsimuseks on, kuidas formuleerida oma loovus toimivasse ärimudelisse. Indrek Maripuu poolt juhendatud sobiva ärimudeli leidmise ja kujundamise praktilised ülesanded annavad aluse, millele edasistel koolitusmoodulitel sisu koguda.

Koolitajast
: Indrek Maripuu on ettevõtja ja konsultatsioonifirma BDA Consulting partner. Konsultandina on tema põhifookus loovus, tasuvusanalüüs ja ärimudeli arendus. Indrek on viimase seitsme aasta jooksul nõustanud enam kui 50 ettevõtte võtmeisikuid. Hariduse on Indrek omandanud Eestis ja Rootsis – kraadina omab MBA-d Tallinna Tehnikaülikoolist, aga palju põnevam on tema jaoks olnud tudeerida neurolongvistilist programmeerimist (NLP), Rootsi loodust ja kultuuri ning waldorfpedagoogikat. Lisaks on ta osalenud erinevatel ärijuhtimisega seotud koolitustel Eestis ja mujal. Kõik need kokku on vorminud Indreku maailmapilti ja andnud päris unikaalse kompoti.

NB! Võimalik on osaleda LOOME ÄRI koolitusel üksikute moodulite kaupa. Ühe mooduli hind 595 krooni + km.
Info ja registreerumine: mob 513 5447 (Liivi Kumari),
liivi@esa.ee

Vaata lisaks http://www.esa.ee/loomeari

Koolituse korraldajad: ESA Loomeinkubaator, Eesti Disainikeskus, BDA Consulting