Loomeettevõtteid oodatakse kandideerima maailma suurimale konkursile Creative Business Cup

19. mai, 2014

CBCEST2Konkurss Creative Business Cup (CBC) Estonia  otsib ambitsioonikat loomeettevõtet Eestit esindama globaalsel loomeettevõtete konkursil, mis toimub 17.-19. novembrini Taanis, Kopenhaagenis.

Eesti konkursi  viib läbi Loov Eesti koostöös Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite, Tartu Loomemajanduskeskuse, Estonian Business School’i, Creativity Lab’i ja EASiga.

„CBC Estonia  konkursi eesmärk on leida parim ettevõte esindama Eestit finaalvõistlusel ja tugevdada Eesti mainet rahvusvaheliselt kui nutikate, innovaatiliste ja maailma muutvate ideede sünnipaika,“ ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet. „Spetsiaalselt loomeettevõtlusele pühendatud konkurss annab ühtlasi võimaluse tunnustada kohalikke ettevõtteid, kes selles vallas silma on paistnud, ja läbi tunnustuse juhtida tähelepanu loomeettevõtluse valdkonnale,“ lisas ta.

Konkursist oodatakse osa võtma ambitsioonikaid loomeettevõtteid ning nupukaid valdkondade üleseid loomeinimesi kaasavaid äriideid.

„Eriti ootame osalema ettevõtteid, kes on oma äriplaani hästi läbi mõelnud, oskavad loomingulisust ettevõtlusega hästi siduda ja oma ideega uusi vajadusi ja turge tekitada,“ ütles EBSi õppe- ja arendusprorektor Toomas Danneberg.

Konkursil osalemiseks on vaja täita detailne ankeet, milles antakse ülevaade toote või teenuse ideest ja meeskonnast. Ankeetide põhjal valitakse välja 9.-13 juunini Tartus ja Tallinnas toimuvatesse eelvoorudesse pääsejad. Eelvoorus tuleb ekspertide paneeli ees oma ettevõtte ideed tutvustada (pitchida) 3 minuti jooksul inglise keeles.  Eelvoorude parimad osalevad  16. juunil EBSis toimuval finaalvõistlusel rahvusvahelise ekspertidest koosneva žürii ees, kus valitakse välja peavõitja, kes saab võimaluse CBC finaalvõistlusel Kopenhaagenis pitchinguks ja 2 nominenti, kes saavad võimaluse osaleda CBC päevadel (seminarid, koolitused, koostöökohtumised jne) Kopenhaagenis.

Võitjat aitavad lõppkonkursiks ette valmistada Eesti parimad eksperdid, Estonian Business School paneb kolmele edukamale välja ka stipendiumid ja  Tallinna Inkubaatorid inkubatsioonimoodulis osalemise

Globaalne loomeettevõtjate võistlus Creative Business Cup annab lisaks osalemiskogemusele ka tõuke ettevõtte arenguks. Kopenhaagenisse tulevad lisaks loomemajanduse maailmatasemel ekspertidele ka investorid, et parimad ideed maailma aidata. Võistluse käigus toimuvad  mitmed ettevõtjate koolitused, kus mainekad eksperdid oma teadmisi jagavad. Eestist on varem CBCil osalenud 2012 aastal JomyBooks – veebipõhine lasteraamatute kirjastamise platvorm ja 2013 esindas Eestit Ajujahil III auhinna pälvinud väikelaste pesutool Pesa.

Loov Eesti on Creative Business Cup ametlik esindaja Eestis.
http://www.creativebusinesscup.com/

Lisainfot saab ja osalemisankeedid leiab SIIT

https://vimeo.com/88989456

Kandideerimise tähtaeg on 30. mail  kell 23:55.