Loomeinkubaator pälvis keskkonnadisaini peaauhinna

18. jaanuar, 2010

15. jaanuaril toimunud ADC*Estonia Disainiauhinnad 2009 konkursi auhinnagalal kuulutati välja disainiauhinna võitjad. Enam kui 130 laekunud töö hulgast tunnistati keskkonnadisaini kategoorias konkursi parimaks tööks Loomeinkubaatori sisegraafika, mille loojaks disainibüroo Velvet.

“Loomeinkubaatori omapärase sisearhitektuurse lahendusega ruumid lausa karjusid graafilise lahenduse järele, mis sarnaselt ruumidele oleks veidi pöörane ning samas innustav ja inspireeriv. Koostöö Velvetiga oli tõeliselt vinge kogemus! Tulemuseks –  vapustavalt positiivne ja loovust võimendav keskkond, mis ei jäta ükskõikseks ühtki meie külalist ega asukat. Meil on siin hea olla!” kirjeldas Loomeinkubaatori juhataja Ele-Mall Vainomäe.

Disainikulla võitnud Velveti loovjuht Janno Siimar kommenteeris võidutööd: “Tsiteerides klassikuid – “ei jäänud midagi muud üle”. Klient, projekt ja keskkond ise lausa nõudsid veidi hullumeelsemat lahendust ning meil oli suurim au see realiseerida.“

Tänavu esmakordselt toimunud ADC*Estonia disainiauhinnad 2009 konkurss on välja kasvanud Kuldmuna raames toimunud Kandilise Muna ehk Kuldmuna disainikategooriate konkursist. Baltika Kvartalis aset leidnud sündmuse korraldajateks olid ADC*Estonia ja Best Marketing.

Velvet Creative Alliance on 2004. aastal asutatud visuaalse kommunikatsiooni täisteenust pakkuvate ettevõtete grupp, kuhu kuulub disainiüksus, internetidisaini ja multimeedia üksus, internetiturunduse haru, reklaamfoto stuudio ja tootmise juhtimisüksus.

2009.a sügisel avatud Loomeinkubaator on stuudio- ja ateljeelaadne ettevõtluskeskkond alustavatele loomeettevõtjatele. Ca 1100 m2 üldpinnaga Loomeinkubaator asub endise Baltika büroohoone 3.-4. korrusel ning väikeses hoovimajas. Loomeinkubaator on üks kolmest Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutuse (ESA) opereeritavast ettevõtlusinkubaatorist Tallinnas. ESA on Tallinna linna ettevõtluse tugistruktuur, mis osutab alustavatele ettevõtjatele ärialustus-, äriarendus- ja äriruumiteenuseid.

 

Lisainfo:

Ele-Mall Vainomäe, Loomeinkubaatori juhataja

Tel 506 7881, elemall@esa.ee

Juta Teller, turundusjuht

Tel 516 4119, juta@esa.ee