Loomeinkubaator tutvustas Peterburi ajakirjanikele Eesti moodi ja disaini

04. juuni, 2012

Peterburi_pressireis_01-06-12_02331. maist 4. juunini viibisid Loomeinkubaatori kutsel Tallinnas Peterburi disaini- ja moeajakirjanikud. Tutvuti Tallinna loomemajandusega, külastati loovalasid, moeateljeesid ja disainigaleriisid.


Reedel, 1. juunil külastasid ajakirjanikud Eesti Disaini Maja, Rotermanni kvartalit ja seal asuvat Tiina Talumehe stuudiot ning brändinguagentuuri Brand Manual, vanalinnas asuvat Iida galeriid ning Disainimuuseumi, kus tutvuti Kärt Ojavee nutikate tekstiilide näitusega Undefined Useful Objects. Reede pärastlõunal võõrustas Loomeinkubaator külalisi oma ruumides, tutvustades Loomeinkubaatoris tegutsevaid ettevõtjaid ja nende loomingut. Sealsamas toimus ka ümarlaud loomemajanduse arengu teemadel kohalike loomemajandusvaldkonna võtmeisikute – Kultuuriministeeriumi arendusosakonna juhataja Jorma Sarve, EASi loomemajanduse koordinaatori Georg Poslawski, Tallinna Ettevõtlusameti ettevõtluse osakonna juhataja Mart Repnau ning Loomeinkubaatori esindajate Anu Lõhmuse ja Peeter Mõistliku – osavõtul.

Laupäeva, 2. juunit alustasid külalised hommikukohviga disainibüroos Velvet, kust edasi liiguti Lennusadamasse, Kultuurikatlasse, Telliskivi Loomelinnakusse ja Kamahouse’i, uudistati Kalamaja arhitektuuri ning saadi osa ka Vanalinna Päevade programmist. Pühapäeval said külalised tutvuda Tallinnaga ka omal käel.

Ajakirjanikke saatsid programmi vältel moedisainer Kalle Aasamäe ja Loomeinkubaatori arendusjuht Riina Aasma.

„Nii uskumatu kui see ka ei tundu, viibis enamik neist ajakirjanikest Eestis esmakordselt. Oli meeldiv külaliste käest kuulda, et see visiit muutis nende arvamust Eestimaast, eestlastest ja ka eesti disainist kardinaalselt. Nagu väljendas Peterburi disaininädala PR-juht Natalja Bõkova – positiivseid üllatusi oli nende jaoks igal sammul,“ räägib Riina Aasma.

Pressivisiidi eesmärk oli tekitada Sankt Peterburgi ajakirjanduses soodne foon sügisel 27.-30. septembrini toimuvate Tallinna päevade raames Loomeinkubaatori poolt püstitatavale Eesti disaini showroom’ile ning leida kontakte. „Erinevaid koostöövõimalusi ja hulk tarvilikke kontakte Peterburi disainiringkondades, samuti väga palju häid nõuandeid, kuidas siseneda Peterburi turule on Loomeinkubaatoril selle visiidi tulemusena nüüd tõepoolest olemas,“ sõnab Loomeinkubaatori arendusjuht Riina Aasma. „Näiteks on teinud erialaajakiri Projektor ettepaneku ühe oma järgnevatest numbritest pühendada Eesti disainile.“

Pressireisil osalesid ajakirja Home&Decor peatoimetaja Oksana Vinogradova, ajakirja Projektor peatoimetaja Dmitry Kharshak ja fotograaf Nika Miakinenkova, ajakirja DressCode peatoimetaja Aleksander Smirnov, portaalide www.be-in.ru , www.sobaka.ru moekolumnist Marina Skulskaja, ajakirja FreeTime fotograaf Alexey Fefilov ning agentuuri Apex Promotion peadirektor, Peterburi disaininädala PR-juht Natalja Bõkova.