Loomekohvikus uue põlvkonna filmitegijad

18. märts, 2013

Neljapäeval, 21.03 kell 17:00 on oodatud kõik huvilised Teater Endla 2.korrusel kohvikusse, kus uue põlvkonna filmitegijad räägivad filmitegemise valudest ja võludest. Kui lihtne või hoopis raske on teha üks lühike film, kus on palju muusikat ning mille poolest see protsess erineb tavalise filmi loomisest. Kohal on Balti Filmi- ja Meediakooli produtsendid, lisaks ainulaadne võimalus vaadata 2013.a. kahte parimat muusikalist lühifilmi.

 

Loomekohvik toimub kord kuus ja käsitleb iga kord ühe loomevaldkonna tegemisi. Loomekohviku eesmärk on võimaldada vabas vormis suhtlemist, kogemuste jagamist ja ideede genereerimist. Eelmistel kordadel on teemaks olnud loovkirjutamine ja muusikatööstuse telgitagused.

Režissööridest:

Doris Tääker (sünd. 1991) on lõpetanud Vanalinna  Hariduskollegiumi ning õpib Balti Filmi- ja Meediakoolis kolmandal kursusel mängufilmi  režissööriks.  Peale  filmi  on  tema südames  ka näitlemine  ja  tants  –  näiteks kõikide tantsude koreograafia muusikalis „Kevad à la carte“ on Dorise enda lavastatud.

„Kevad à la carte“ (2013) on Dorise teine film, kus ta režissöörirollis on. Dorise eelmises filmis „Ellawood“ (2012) mängisid sellised tuntud näitlejad nagu Raivo E. Tamm ja Jüri Aarma.

Moonika Siimets (sünd. 1980) on lõpetanud Tartu Forseliuse gümnaasiumi, õppis 2000–2002 Tartu ülikoolis kirjandus ja rahvaluulet, lõpetas aastal 2006 Tallinna ülikooli režissöörina, praegu õpib Balti filmi- ja meediakooli magistrantuuris mängufilmirežissööriks.

Moonika on olnud PÖFF-i tudengifilmide festivali Sleepwalkers juht, toiduajakirja Oma Maitse toimetaja, telesaadete „Osoon” ja „Selgeltnägijate tuleproov” režissöör. Tema tööde hulka kuuluvad dokumentaalfilmid „Raport: roheline Eesti”, sarjas „Eesti lood” valminud „Maa¬ilmameister”, „Moekoer”, „Salme saladus”, teledokumentaalid „Teatriaasta 12 kuud – Vanemuine”, „Guido Kangur. Kodukoht” ning lühimängufilmid „Deus ex Machina”, „Tere, mina olen Tom!”, „Aeg ei peatu”.

Filmidest:

“Kevad à la carte” – romantiline draama, muusikafilm („Chicago“ kohtub Pink Floyd’iga).

Noor maatüdruk Aliide läheb linna oma unistusi teoks tegema. Linn on tema küpsuseksami klassiruumiks, kus algselt pseudoideaalidest pimestatuna saab Aliide lõpuks aru, mis on tõeline. Küpsuseksami diplomiks, nagu ikka, armastus. Peaosades Maiken Schmidt, Lauri Saatpalu, Vallo Toomla ja Mart Aas.

„Viimane Romeo“ – (heliloojaks Jaan Pehk) treiler – http://www.youtube.com/watch?v=7im_IDyG4pg

Pärnumaa Loomemajanduse Tugiüksuse eesmärk on loomemajanduse arendamine, koostöövõrgustiku loomine ja toimimise eestvedamine, loomeettevõtjatele vajalike tugiteenuste pakkumine, aktiivne kontaktide loomine ja vahendamine loomeettevõtjate ja teiste valdkondade ettevõtjate vahel ning valdkondlike loomemajanduskeskustega koostöö arendamine.

Pärnumaa Loomemajanduse Tugiüksuse käivitamise projekti toetavad Euroopa Regionaalaregu Fond, Pärnumaa Omavalitsusteliit, Pärnu linn ja Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus.