Loomemajanduskeskus juures kaitses äriplaani seitse loomeettevõtjat

24. jaanuar, 2012

kingadEsmaspäeval, 23. jaanuaril kaitsesid Tartu Loomemajanduskeskuse juures töötava komisjoni ees oma äriplaane uued alustavad loovettevõtjad. Komisjoni otsusega pääseb loomeinkubaatorisse seitse uut loovettevõtet, kelle tegevusvaldkonnad ulatuvad moekunstist aiandusteraapiani.
Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul eristub uus lend tulevasi ettevõtjaid eelmistest lendudest selle poolest, et neil on teistest tugevam tootmispotentsiaal.

Loomemajanduskeskuse uutest asukatest on mõnda aega juba ettevõtjana tegutsenud Triimeri, kelle eesmärgiks on tegeleda teenuste disainimisega, pakkudes ka erinevaid elustiilikoolitusi.

Ülejäänud kuus tulevast loomeettevõtjat peavad loomemajanduskeskusega liitumiseks looma oma ettevõtte. Sille Sikmann on nahakunstnik, kes valmistab käsitööna atraktiivseid jalatseid ja aksessuaare meestele. Janika Sammasto on aednik, kes soovib oma teadmisi ja kogemusi jagada kauni aiandusteraapiaalase raamatu vahendusel.  Kolm hakkajat naist loovad naha- ja tekstiiltoodete valmistamise ettevõtte, hakkavad tootma disainkotte ja -aksessuaare, samuti tekstiilist disainesemeid väikelastele ja kodu sisustamiseks. Ettevõte nimega Protsess hakkab pakkuma siiditrükiteenust ja loob ka oma moebrändi, mida juba sel suvel kanda saab. Reela Nigul loob ettevõtte KUDU OÜ, mis disainib ja toodab kauneid kudumeid. Multidisain OÜ pakub graafilise disaini teenust; tema eriliseks kliendigrupiks on tudengid, kelle diplomitöö nõuab eriformaati ja täisvärvilist väljatrükki.

Loomemajanduskeskuse  viies lend alustas äriplaanikoolitust oktoobris 2011, äriplaani kirjutas 11 ettevõtet, kellest neli võtsid endale veel aega äriplaani viimistlemiseks ja kaitsmiseks.

Loomemajanduskeskus on alustanud juba ka taotluste vastuvõtmist uuele, märtsis algavale äriplaanikoolitusele. Kevadisel konkursil on eelistatud äriideed, mis baseeruvad uutel tehnoloogiatel, audio-video valdkonnal ja IT-lahendustel.

Lisainfo: Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg,  tel 506 2545, juta@lmk.ee

Pressiteate link: http://www.lmk.ee/viieslend_jaan2012

Fotol Sille Sikmanni valmistatud meestekingad Woody. Foto autor Attila Boltresz.