Loomemajanduskeskus kutsub loomeinimesi seminaridele

31. mai, 2012

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskus korraldab 9. juunil projekti „Local Artists for Regional Development“ raames kaks seminari kunstitööde tajumisest ja stressi maandamisest. Mõlemad seminarid on inglise keeles ja osalejatele tasuta.

Kell 12−17.15 toimub Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) Läti Māra  Muižniece nimelise Riia Kunstikooli õpetaja ja kunstniku Vilnis  Heinrihsons seminar kunstitööde tajumisest ja pildi sisse minemisest  („Jump into the Picture!”). Seminar algab loenguga ja jätkub arutelu  ning praktilise tööga. Esimeses osas uuritakse põhjalikumalt erinevate ajastute kunstnike maale ja reproduktsioone. Tutvutakse tuntud  kunstnike mõttemaailma ja nende seisukohtadega  kunsti, loomingu ja  loomise teemadel. Teises osas loovad osalejad oma tõlgenduse Vermeeri  maalist ”Kunstnik oma stuudios”. Koolitus on interaktiivne ja sobib  kõikidele, kes on julged ning soovivad avada oma loomingulist
potentsiaali.

Kell 12−17.15 toimub paralleelselt Kalevi 13 hoones koolitaja ja psühhodraama õpetaja Jolanta Klišāne seminar stressimaandamisest („How to know myself better, to make my life happier? Stress Management”).  Seminar annab praktilisi kogemusi ja  näpunäiteid stressiga  tegelemiseks,  stressorite äratundmiseks, nendega tegelemiseks ning  ületamiseks. Osalejad elavad rollimängu kaudu läbi enda elu erinevaid  olukordi ning suudavad leida lahendusi, mis pakuvad meelerahu.  Seminari eesmärk on jõuda lähemale emotsionaalsele minale ja  sisemisele tasakaalule.

Piiratud kohtade arvu tõttu palume koolitustele eelnevalt registreeruda meiliaadressil mari-liis@lmk.ee hiljemalt 5. juunil.

„Local Artists for Regional Development“  on projekt, mida toetab Eesti-Läti programm ja mille raames toimub tasuta koolitusi ning kultuurivahetusi  Tartu ja Cesise linna vahel kuni 2012. aasta lõpuni.