Loomemajanduskeskuse disainerid osalevad EXPO-l

16. september, 2015

Nüüdsest on maailmanäituse EXPO Milano 2015 Eesti paviljonis müügil ka Tartu loomemajanduskeskusega seotud disainerite tooted.

Tartu disainerite tooted on müügil Eesti paviljonis asuvas poes, kus müüakse ka teiste Eesti disainerite toodangut. Müügil on Kersti Teenu valmistatud puidust käekellad, Liisa Soolepa kampsunid ja sallid, ettevõtte StenCiliti seinašabloonid, Anni ja Jane Ansmanni käekotid ning Vi moedisain.

Vi ehk moekunstnik Laivi Suurväli võitis oma kollektsiooniga „Aren’t your clothes saying too much about you?“ sellesuvise Antoniuse moeetendus „Mood loob linna“ peaauhinna ning sai võimaluse osaleda maailmanäitusel EXPO. Samuti osaleb EXPO-l ka suvise moeetenduse parima aksessuaarikollektsiooni autorid Anni ja Jane Ansmann.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul on maailma suurimal kaubandusnäitusel osalemine Lõuna-Eesti alustavate loomeettevõtjate jaoks ühelt poolt suur tunnustus ja võimalus jääda silma miljonitele külastajatele üle maailma, kuid teisalt ka täiendav motivaator, et otsida julgemalt oma toodetele uusi ekspordiriike.

Eesti paviljon jääb avatuks kuni 31. oktoobrini 2015  ja seda saab külastada igal nädalapäeval kella 10–23.