Loomemajanduskeskuse ettevõtjad sõlmisid Riia messil kontakte

22. aprill, 2015

Eelmisel nädalalõpul käisid Tartu Loomemajanduskeskuse moe- ja disainivaldkonna ettevõtjad Riias moe- ja tekstiilimessil, et sõlmida kasulikke kontakte ja leida koostööpartnereid.

Rahvusvahelisel tekstiilimessil tutvustati eelkõige moodsates printides tekstiile ja naturaalseid materjale ning suurel moelaval näidati disainerite uue hooaja kollektsioone. Lisaks lähiriikidele olid kohale tulnud ka kangakaupmehed Indiast ja Taiwanist.

Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul jäid Tartu ettevõtjad messilkäiguga väga rahule. „Meie ettevõtjatest tulid suurema saagiga tagasi Küllike Tuvikene, Triin Isak ja Evelin Tartu. Saadi nii materjalitarnijate kontakte kui ka põnevaid tootenäidiseid.“

Moekunstnik Triin Isak tundis heameelt Itaalia siiditootjaga leitud kontakti üle. „Mulle oli oluline leida otsekontakt kvaliteetse siiditootjaga. Selle tootja kvaliteedi näitajaks on ilmselt ka see, et paar aastat tagasi tehti meie presidendiproua vastuvõtukleit sellest materjalist.“

Triin Isak osales kaks aastat tagasi Riia moemessil toimunud noorte moekunstnike konkursil „Habitus Baltija” ning saavutas seal teise koha.

Riia moe- ja tekstiilimessil osales loomemajanduskeskusest 12 moekunstnikku ja disainerit: Epp Mardi (Kangaspuudel OÜ), Hele Padar ja Jaanika Tork (Köösnerikoda), Evelin Tartu (Evelini Moesalong OÜ), Kätrin Avarmaa (Hilpdesign OÜ), Jane Aus (Kajaja OÜ), Kristel Suigussaar (Kindastuudio OÜ), Anneli Tamme (Kingitrükk), Küllike Tuvikene (KYLLIKE OÜ), Margus Siilik (Okkastyle OÜ), Triin Isak (PITS), Tiina Karu (Super OÜ).

Reis sai teoks koostöös Tartu Teaduspargiga.