Loomemajanduskeskuse hoonete renoveerimine algab 1. juunil

31. mai, 2010
Eelmisel nädalal allkirjastasid Tartu Loomemajanduskeskus ning ehitusfirmad Facio Ehituse AS ja OÜ Elinord Ehitus ehituslepingu, mille järgi alustatakse loomemajanduskeskuse kompleksi kuuluva kahe hoone – Kalevi 15 ja Kalevi 17 rekonstrueerimist 1. juunil. Kalevi 15 hoone valmib hiljemalt 28. veebruaril 2011 ja Kalevi 17 hoone hiljemalt 31. oktoobril 2011.

Abilinnapea Jüri Sasi avaldas heameelt selle üle, et loomemajanduskeskuse hoonete renoveerimine reaalselt pihta hakkab. “Ootame põnevusega, millised pärlid kooruvad neist kahest praegu väga kehvas seisus majast. Lisaks annab nende majade korda tegemine ka parema võimaluse arendada suuremate sammudega edasi loomemajanduse valdkonda Tartus,” lisas Sasi.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini sõnul on renoveeritavate hoonete ruumidele tekkimas juba järjekord, kuna juunis lõpetab eelinkubatsioonikursuse üle 20 osaleja ning sügisel on plaanis välja kuulutada juba uus konkurss. „Kui mõned alustavad ettevõtted vajavad äri alustamiseks ruume kohe, siis oleme valmis neid ajutiste ruumide leidmisel abistama,“ lisas Oreškin.

Oreškini sõnul on kogu ehitusprotsessi võimalik algusest lõpuni jälgida veebikaamerast, mis avatakse ehituse esimesel päeval.

Vastavalt Facio Ehituse AS ja OÜ Elinord Ehituse ühispakkumusele renoveeritakse miljööväärtuslik puithoone Kalevi 15 ning riikliku muinsuskaitse all olev Kalevi 17 hoone kokku 14 602 644 krooniga.

Mõlemad hooned kuuluvad Karlova linnaosa miljööväärtusega piirkonda.

Hoonete kogumahust üüritakse ligi 500 m2 alustavatele loomemajandusettevõtetele ning lisaks rajatakse Kalevi 17 hoonesse multifunktsionaalne saal  konverentside, seminaride, etenduste, kontsertide, näituste ja filmiõhtute korraldamiseks.

Hoonete renoveerimist rahastatakse EASi poolt avatud loomemajanduse tugistruktuuride toetamise meetmest. Ehitustööde kogueelarve on 14,8 miljonit krooni, millest Tartu linn kaasfinantseerib 6 miljoni krooni.

Loomemajanduskeskus, mis avati 2009. aastal,  pakub inkubatsiooniteenust ning koolitust noortele loovettevõtjatele. Keskuse esimeses hoones tegutseb kaheksa alustavat ettevõtet. Lisaks on avatud kaks galeriid ning kohvik. Peale Kalevi 15 ja 17 renoveerimist on võimalik kompleksis majutada kuni 40 loomeettevõtet.