Loomemajanduskeskusega liitusid uued ettevõtjad

07. september, 2012

Loomemajanduskeskusega on taas liitunud uued loomeettevõtjad. Uued tulijad on portselanimaaliga tegelev Manni Kunst, fototöötlusele keskenduv Fotoloom, helidemaailmas tegutsev Unisoon, meestejalanõusid valmistav Scheckmann ning disaintapeetidele spetsialiseeruv Muna. Selle aasta 1. septembri seisuga on Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsioonis 24 ettevõtet.

Kolme aasta jooksul on Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtjad taotlenud starditoetusi Töötukassalt ja EAS-lt. Toetust on saanud 19 inimest ja kokku moodustab toetussumma umbes 100 000 eurot (1,5 miljonit krooni).

Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul on alustavad ettevõtjad üha enam teadlikumad sellest, millist abi nad loomemajanduskeskuselt saada võivad ja üha enam ollakse valmis tooma turule sellise ambitsiooniga tooteid ja teenuseid, millel on ekspordipotentsiaal.

Uued ettevõtjad Tartu Loomemajanduskeskuses

  • Manni Kunst UÜ eesotsas Mariliin Kindsikoga tegeleb autoriloomingu (portselannõud, maalid) valmistamise ja müümisega, korraldab portselanimaali õpitubasid ning pakub ka nõude ümberdisainimise võimalust.
  • Fotoloom OÜ eesotsas fotograaf Merilyn Püssiga keskendub eelkõige fototöötlusele ning õige pisut ka klassikalisematele fototeenustele. Lisaks hakkab Fotoloom korraldama väikese kiiksuga fotokoolitusi, et aidata inimestel võluda kompakt- ja mobiilikaameratest välja paremaid pilte ning tuua fotograafia mängulisem pool kõigile lähemale.
  • Unisoon OÜ omanik on helilooja ja näitleja Ardo Ran Varres, kes on viimased kümme aastat tegelenud muusika loomise, salvestamise ning monteerimisega. Lisaks pakub firma multimeedia helimontaaži, CD-plaatide tootmise ja muusikalise kujunduse teenuseid, tekstide salvestamist ning eetrikõlbulikku kokkumängu.
  • Scheckmann pakub meestele eksklusiivsed jalanõusid ja aksessuaare, mis sünnivad disainer Sille Sikmanni käe all hoolika materjalivaliku ja käsitöömeisterlikkuse tulemusena.
  • Muna OÜ on disainistuudio, mis pakub nõudlikuma maitsega klientidele kodusisustuse lahendusi alates lummavatest disaintapeetidest kuni tekstiilide ja ruumikujunduse elementideni välja.


Alanud on ka taotluste vastuvõtt uuele äriplaani kursusele, mis kestab oktoobrist jaanuarini. Konkursi tähtaeg 10. oktoober 2012. Vt lisa http://www.lmk.ee/liitu_loomeinkubaatoriga