Loomemajanduskeskusele esitati uusi äriideid

17. oktoober, 2014

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskuse inkubatsioonikonkursile esitati 16 uut ideed erinevatest loomemajanduse valdkondadest. 

Loomemajanduskeskuse eelinkubatsioonis alustavad tulevased ettevõtjad pakkusid välja väga erinevaid ideid. Kõige enam esitati ideid ühes loomemajanduskeskuse eelisarendatud valdkonnas – moedisainis. Paljudel noortel ettevõtjatel on plaane erinevates tehnikates rõivaste valmistamiseks, samuti aksessuaaride nagu ehete, puidust kellade, innovaatiliste disainportfellide jmt tootmiseks. Filmivaldkonnast tuli kaks ideed, millest üks on traditsioonilisem, teine aga tulevikku sihitud nutikate filmitootmise lahenduste pakkumine. Põneva nišitoote ideena võid tuua esile rahvusvahelisele turule suunatud naturaalsest vildist valtrapid ehk sadulatekid ratsasportlastele. Lisaks soovitakse tegeleda laias valikus käsitööseepide ja innovaatiliste puidust praksuva tahiga küünalde tootmise ja turustamisega. 

Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul olid esitatud ideed huvitavad ja omanäolised. „Mul on hea meel, et loomeinkubaatorisse tulevad järjest küpsemate ideedega ja suurema ambitsiooniga noored ettevõtjad,“ lisas Kuhlberg. 

Konkursile idee esitanud tulevased ettevõtjad saavad osaleda kolmekuulisel äriplaani koostamise kursusel, mille jooksul saadakse algteadmised ettevõtlusest ja kirjutatakse valmis oma äriplaan. Kursus lõpeb äriplaani kaitsmisega 17. detsembril 2014. 

Loomemajanduskeskuses on praegu 43 ettevõtet. Loomemajanduskeskuse viie tegutsemisaasta jooksul on keskuse toel tehtud ja edukalt kaitstud umbes 100 äriplaani. Neist omakorda on Töötukassa või EASi starditoetuse abil ettevõtlusega alustanud 44 ettevõtjat. 

Loomemajanduskeskusele esitati uusi äriideid

17. oktoober, 2014

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskuse inkubatsioonikonkursile esitati 16 uut ideed erinevatest loomemajanduse valdkondadest. 

(veel …)