Loomemajanduskeskuses esitletakse uudisteoseid

04. detsember, 2012

lmk-logoKolmapäeval, 5. detsembril kell 16 esitlevad Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtjad Kalevi 17 saalis vastvalminud teoseid: helilooja ja näitleja Ardo Ran Varres tutvustab plaati “Liisi Koikson ja Vaikne Esmaspäev” ning foto- ja filmikompanii Pimik uut dokumentaalfilmi “Folk Juu!”.

Idee teha eestikeelsete lauludega plaat sündis Ardo Ran Varrese peas 2010. aastal Berliinis elades, kus ta leidis aega mõtiskleda emakeele ja muusika olemuse üle. Anzori Barkalaja sõnadele loodud laule esitab plaadil Liisi Koikson. Seaded tegi helilooja  akustilisele koosseisule, kus lisaks klaverile, löökpillidele ja kontrabassile musitseerib keelpillikvartett. “Sõnaühend “vaikne esmaspäev” väljendab piltlikult minu uut lähenemist oma argielule,” ütles Ardo Ran Varres.

“Folk Juu!” on sarjas „Eesti lood“  valminud pooletunnine dokumentaalfilm, mis näitab kahekümnendat korda toimunud Viljandi Pärimusmuusika festivali Jaak Johansoni ja kolme noore muusiku pilgu ning kulgemise kaudu. Filmi režissöör on Andres Keil, produtsent Jaak Kilmi. Andres Keili sõnul tahtis ta juba ammu Folgist filmi teha ja kahekümnes festival tundus selleks kõige õigem hetk. “Ma ei taha küll vaatajat kuidagi suunata, aga minu jaoks on oluline lootus paremale homsele, mis filmist kõlama võiks jääda. Ja loomulikult lõppematu muusika,” lisas Keil.

Kõik huvilised on esitlusele oodatud, kuid palutakse oma tulekust teada anda meiliaadressile ave@lmk.ee.