Loov Eesti  korraldab Namiibias loomemajanduse akadeemia

24. oktoober, 2023

Loov Eesti  korraldab 30.10-02.11.2023  koos UNESCO  Namiibia  rahvusliku komisjoniga Namiibias, Windhoekis kultuuripärandi hoidmise ja digitaliseerimise teemalise loomemajanduse akadeemia. Akadeemia raames korraldatakse otsustajatele konverents ja kahepäevane töötuba noortele ettevõtjatele, kes on südameasjaks võtnud oma kultuuripärandi hoidmise.

Namiibia noorte digitaalsete oskuste ja kultuuripärandil põhineva ettevõtluse arendamise projektis osalevad Eesti ja Namiibia UNESCO rahvuslikud komisjonid ning Eesti kultuuri- ja loomemajanduse arendajad Loov Eesti ja Viljandi Kultuuriakadeemia.

„Loov Eesti moto on viia Eesti loovus maailma. Lisaks  avaneb meil suurepärane võimalus tutvuda Namiibia rikkaliku kultuuripärandiga. Kõrgetasemelisel konverentsil esinevad lisaks Eesti tunnustatud ekspertidele  ka Namiibia kunsti-ja kultuuriorganisatsioonide juhid ning kohalikud edukad loomeettevõtjad, kelle kogemustest on ka meil kindlasti õppida,“ ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Projekti eesmärk on tõsta teadlikkust kultuuripärandil põhinevast loomeettevõtlusest, rakendades samal ajal digitaaltehnoloogiaid ja kaasates noori. Immateriaalse kultuuripärandi kasutamine ettevõtluse sisendina tagab ettevõtluse eripära ja suurendab konkurentsivõimet. Programmis osalevad noored omandavad teadmisi tootearendusest, ettevõtlusest, ringmajandusest ja digitehnoloogiatest. See parandab nende ettevõtluspädevust, mis on kasulik igapäevaelus ja moodustab hea aluse ettevõtlusega alustamiseks.

Loomemajanduse akadeemiat  korraldab Loov Eesti koostöös UNESCO Namiibia Rahvuskomisjoniga ja seda rahastab Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus EstDev.

Loomemajanduse akadeemia kavaga saab tutvuda SIIN

 

Untitled design – 1