Loov Eesti Kopenhaagenis: Creative Business Cup

18. november, 2014

CBCEST2Täna lõppev globaalne loomeettevõtjate võistlus Creative Business Cup (CBC) annab osalejatele lisaks osalemiskogemusele ka tõuke ettevõtte arenguks. Kopenhaagenisse on kohale tulnud 56 riigi esindajad. Üritus on tulvil innovaatilisi ideid ja ettevõtlikke inimesi. Vahendame teile värskemaid muljeid Kopenhaagenist!

Taani Kaubandus– ja Arenguminister Mogens Jenseni avakõne algas Albert Einsteni sõnadega: “Kujutlusvõime on olulisem kui teadmised, sest teadmised on limiteeritud meie õpitu ja kogetu poolt, kuid kujutlusvõime haarab endasse kogu maailma ning kõik, mida on võimalik kunagi mõista.”

Kokku kolme päeva jooksul viiakse läbi ettevõtluskonkurss, kus kõikide riikide esindusmeeskonnad saavad võimaluse pitchinguks investoritest koosneva zürii ees , mille järel selgitatakse välja võitja. Samuti toimub ettevõtluskonverents, mille fookuses on loomeettevõtluse finantseerimine, investeeringud ja innovatsioon. Esinejad on taaskord oma valdkonna eksperdid üle maailma, näiteks Liz Wald (USA) Indiegogo tegevjuht, Halla Tomasdottir (Island) investor (Sisters Capital), Edward Jung (USA) investor (Intellecutal Ventures) jpt.

Kõige praktilisemat nõu saab aga töötubadest nii ärimudeli, meediasuhtluse kui väärtuskaardi jt kasutamiseks.

Mis Loov Eestile kõrvu jäi- nippe teistele:

EAS ettevõtluse ja innovatsioonikeskuse koordinaator Anu Puusaag leiab, et  CBC konkursil on väga huvitav ja mitmekesine zürii ning esinejate tase on muljetavaldav. “Mitmed züriiliikmed on pidanud  konverentsi raamespikki ettekandeid. Rohkem kui viiekümne riigi osalus ja võistlemine tekitab ürituse vastu lausa aukartust! Märkimist väärib taanlaste täpsus ja rahulikkus kogu sündmuse organiseerimisel.” Anu sõnul ei ole CBC tavapärane “Trügin, küünarnukitunne, pean! Pean! Pean!” üritus, vaid koht, kus antakse võimalus olla parimate väljavalitud külaliste ja züriiliikmetega koos tervelt 3 päeva. “Piisavalt on aega suhelda kõigiga, kellega soovid, saada häid nõuandeid, mõtteid, soovitusi ja kontakte,” võttis ta kokku.

Its my business modelToomas Unt (Alfabox) toob välja, et suheldes ettevõtjatega Hiinast Keeniani ja kuulates väga sisukaid ettekandeid, osaledes workshop’ides, on võimalik saada meeletult palju inspiratsiooni oma ettevõtlusega jätkamiseks. “Siin CBC-l niivõrd erinevatest perspektiividest maailma vaatamine annab suurema võimaluse küsida ettevõtjana õigeid küsimusi selle kohta, mida ma ise teen ja tegelikult saavutada tahan. Ja ainult õigetele küsimustele vastuse leidmise nimel on mõtet kogu jõust pingutada!”

Jaanika Kikkas (Derelict) rõhutab erinevaid ja huvitavaid workshop’e, kus investorid ja ka ettevõtete esindajad kogemusi ning nõuandeid alustavatele loomeettevõtetele jagavad.

Loov Eesti tegevjuhi Eva Leemeti jaoks suur rõõm kuulda ja näha, et Eesti tiimid on väga tublid. “Eestlasele kohane “alguses ei saa vedama, siis pidama”- võttis aega, et keskkonda sulanduda, ent tahe ja innukus viib kaugele. Kuigi seekord me lõppfinaali ei pääsenud, tuleb tõdeda, et Eesti on võrreldes teiste riikidega eesrindlik,” tunnustab Eva tegijaid.  “Meil ei ole loomemajanduse valdkonna arendamises midagi häbeneda, kõik liigub püsivalt arengu suunas. Sellesse panustavad ka Eesti ettevõtted, kes mõistavad ja hindavad innovatsiooni-loome-ettevõtluse olulisusest ja seostest. CBS üritus on justkui tõuge, sest kõigil on mida õppida. See on üks väheseid konkursse, kust saavad osaleda ka muud ettevõtted peale IT. CBC on hea lävepakk edasisele ettevõtte arendamisele ja järgmisteks konkurssideks ja investorite ees seismisteks. Loov Eesti peab olulisemaks õpetuseks endasse uskumist, sest häid ideid ja tegevusi on palju, peab neid oskama paremini müüa ja edasi anda!”

“Aideni pitch oli super! Kiitus Rait Arrole küsimuste-vastuste voorus, et ta pingele vastu pidas!” ei ole Eva kiitusega kitsi.

Vaata lisa http://www.creativebusinesscup.com/