Loov Eesti tootearenduskeskkond PESA ootab tooteprojektde avaldusi veel 15. septembrini.

05. september, 2012

vihmamantelEesti ainus virtuaalne tootearenduskeskkond Loov Eesti PESA pikendas avalduste vastu võtmise perioodi ning ootab põnevate tooteideede projekte üle Eesti.  Aastane virtuaalne koolitusprogramm aitab tootel juba kevadeks poelettidele jõudmiseks valmis olla.  Esimese lennu toodetega saab tutvuda kuu lõpuni Tartu Loomemajanduskeskuses rändnäitusel.

Loov Eesti algatatud tootearendusprogramm PESA alustab oktoobrist teise kursusega, pakkudes nõustamist nii tootearenduse, turunduse, disaini kui ka äriplaani aspektist. Aasta kestev programm koosneb viiest etapist ning programmi esimese aasta lõpuks on seatud eesmärk tooteid Eesti turul müüdavaks arendada ja omada eksporditurgudele sisenemiseks juba esimesi reaalseid kontakte. Avaldusi saab esitada veel kuni 15. septembrini.

„Tavapäraselt on ettevõtlust toetavad ja arendavad tugiteenused koondunud suurematesse linnadesse ja eeldanud ka füüsilist kohaolekut.  PESA tootearendusprogramm on suunatud konkreetselt füüsilistele toodetele ja toetab mõtet, et  häid tooteprojekte luuakse kõikjal üle Eesti, mis omavad head turu-ja ekspordipotentsiaali. PESA programmi ootame kandideerima kõiki, kellel on läbimõeldud tooteidee, ettevõtte olemasolu ei ole esialgu oluline. Eelmise lennu osalejate sõnul oli kõige vajalikum just ettevõtluse korraldamist puudutav teave, “ selgitas Loov Eesti tegevjuht ja PESA ettevõtluskonsultant Eva Leemet.

PESA tootearendusprogrammi juhendavad tuntud koolitajad sh. Anu-Mall Naarits (Eesti Marketingi Instituut), Indrek Maripuu (Arendussahtel) ja Sixten Heidmets (EKA). Projektimeeskondadele on toeks personaalsed ettevõtlusmanagerid.

Sel kevadel lõpetas esimene lend Loov Eesti algatatud virtuaalse tootearenduskeskkonna PESA programmi. PESAs valminud toodete hulgast võib leida nii nupuka lahendusega mööblit, ilusaid ja praktilisi rõivakollektsioone, kvaliteetse disainiga aksessuaare kui ka arendavaid mänge.

Rändnäitust PESA toodetest saab kuu lõpuni näha Tartu Loomemajanduskeskuses  aadressil Kalevi 15.

PESA projektid 2012. aastal olid järgmised: Arteljee vihmamantlid, Stella Soomlais Design, LooPuu, Deko Disain, Radis, Contact, Khis, Karl Disain, Iizi, Landeco, Kooreürask, ULAELU, Funktsionaalne puittoode Avinurme Elulaadikeskusest, Pipik, MOOI, Raamatuhoidja.

Avaldusi võetakse vastu 15. septembrini aadressil mariliis@looveesti.ee

Lisainfo: pesa.looveesti.ee