Lõuna-Eesti kõige ettevõtlikuma projektimeeskonna tiitli eest võistlevad 33 ENTRUM meeskonda

29. märts, 2012

entrum_logo23.09.2010Eesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammi ENTRUM finaali jõudis 33 Lõuna-Eesti projekti 141 noorega. Konkursi „Olen ettevõtlik!“ finaalis, mis toimub 31. märtsil Tartus, astuvad lavale need noored, kes on tulevased Eesti majanduse ja sotsiaalse elu arendajad.


ENTRUM programmi tegevjuht Darja Saar rääkis, et projektikonkursi eesmärk on võtta kokku 7 kuud kestnud õppeprogrammi tulemused. „ENTRUM finalistid on ettevõtlikud noored, kes suudavad oma mõtted ja ideed teoks teha ja mõelda sealjuures mitte ainult enda saavutusvajaduse rahuldamisele, vaid ka oma kodupiirkonna arendamisele,“ ütles Darja Saar. „Samad noored õppisid oktoobris ENTRUM avasessioonil suurelt unistama. Tänaseks on nad läbinud väga olulise arengu. Lõuna-Eestis on 141 tublit noort inimest juures, kes oskavad oma elu ise juhtida ning suudavad ka kohalikule majandusele õla alla panna,“ kirjeldas Saar.

Konkursi finaali esitasid kõige rohkem projekte Tartumaa noored – kokku 10 projekti; järgnesid Jõgevamaa 7 projektiga, Valgamaa 6, Võrumaa 5, Põlvamaa 3 projektiga. Kaks esitatud projekti kuuluvad oma projektitegevuste asupaikade tõttu kolme erineva maakonna alla.

ENTRUM programmi finaali jõudnud projektid on väga erineva iseloomuga: üle-eestilisest õpilasvahetusest kuni koduvalla eakatega aja veetmiseni.

31. märtsi finaalis ette kantud projektitulemuste alusel selgitavad žüriid välja konkursi „Olen ettevõtlik!“ peapreemia võitja ning eripreemiate laureaadid. Võitjate väljaselgitamisel lähtuvad žüriid projekti algatamisel ja elluviimisel saadud õpikogemusest, projektimeeskonna liikmete ettevõtlikkuse kompetentside arengust ning projekti teostamise mõjust noorte sotsiaalsele, kultuurilisele ja majanduslikule keskkonnale. Lõuna-Eesti kõige ettevõtlikumate noorte autasustamine toimub 3. mail 2012 Tartus.

ENTRUM on Eesti Energia algatatud programm, mis õpetab noortele aktiivses ja kaasahaaravas vormis, kuidas olla elus ettevõtlik. Oktoobris Lõuna-Eestis alustanud programmiga liitus üle 400 noore, kes algatasid kokku enam kui 90 projekti. ENTRUM viib eesmärke ellu koostöös Majandus – ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning maakondlike arenduskeskustega. Programmi kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond. Programm lähtub tegevuses Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ettevõtlusõppe edendamise kavast “Olen ettevõtlik!”. Arenguprogrammis osalemine on noortele tasuta.