Maailma tipparhitekt Nordic Looki linnaruumi festivalil Kumus

10. mai, 2012

nordic_look_201215. mail algaval linnaelule ja arhitektuurile pühendatud festivalil Nordic Look 2012 jõuab Eestisse mitmeid rahvusvaheliselt tunnustatud arhitekte ja linnaeksperte: arhitekt Jacob van Rijs (MVRDV, Holland), maastikuarhitekt Patrick Quist (Rootsi), strateegilise disaini ekspert Marco Steinberg (Soome), Eesti linnaruumi uurimise talent Andres Sevtšuk jt.


 

Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse, Eesti Arhitektuurikeskuse ja Loov Eesti korraldatav arhitektuuri ja linnaruumi ürituste sari Nordic Look 2012 toimub 15.-30. maini. Avalöök antakse 15. mail Kumu kunstimuuseumis Tallinnas toimuva kõrgetasemelise rahvusvahelise konverentsiga “Elav linn. Unistuste linn”, kus astub teiste seas sõnavõtuga üles Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves.

Konverentsil heidetakse pilk lähitulevikku ning visandatakse võimalikke linnakeskkondi. Küsitakse seda, millises linnas me soovime elada ning kuidas soovitut kõigi linnaelanike huvidest lähtuvalt ellu viia. Konverentsi peaesinejaks on hollandlane Jacob van Rijs Hollandi ühest tuntuimast arhitektuuribüroost MVRDV. Van Rijs on lisaks Hollandi Kuningliku Arhitektide Instituudi president. Van Rijs räägib moodsa ja hea linnaruumi alustest.

“Linnaruum on enamat kui hoonete kogum. See on keeruline sotsiaalsete, kultuuriliste ja majanduslike aspektide süsteem. Linnaruumi tulevik on oluline teema, sest selle põhieesmärgiks on tagada inimese heaolu,” selgitab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktor Berth Sundström. “Erinevate osapoolte kokku toomisel soovime arendada avatud arutelu, mis tõstaks meie linnade ruumilist kvaliteeti ja aitaks kaasa ühtse piirkonna tekkimisele Läänemere ümber.”

Konverentsile järgneva kahe nädala jooksul toimub kolm arhitektuuriseminari: “Arhitektuur ja võistlus” (16. mai), “Arhitekti intellektuaalne omand” (23. mai), “Ühisturundus välisturgudele” (30. mai).

Lisaks kohtuvad Nordic Look 2012 raames Läänemere piirkonna arhitektuurikeskused. Kumus saab tasuta vaadata Soome noorte andekate arhitektide näitust Newly Drawn ning nelja Põhjamaade arhitektuurifilmi.

Kõigest lähemalt: www.nordiclook.ee