Mainekas žürii asub hindama Antoniuse moeetenduse kavandeid

09. märts, 2015

Tänavu juunis toimuvale Antoniuse moeetenduse kavandite konkursile laekus 38 kollektsiooni-ideed Eestist, Leedust ja Soomest. Etendusele kandideerivad tööd jagunesid kahe kategooria vahel – oodatud olid nii moe- kui ka aksessuaarikollektsioonid. Konkursile saadetud kavandite hulgast valib žürii 20. märtsiks välja kuni 13 moekollektsiooni, mille autorid saavad võimaluse esitleda oma ideid 12. juunil Tartus Antoniuse õues toimuval vaatemängulisel finaaletendusel.

Konkursi žürii koosneb tunnustatud moeekspertidest ja -ajakirjanikest. Žürisse kuuluvad Aldo Järvsoo, Tanel Veenre, Ksenia Joost, Kristina Herodes, Kätlin Kaljuvee, Vilve Unt, Aljona Sokolovskaja, Tiina Kruus, Liina Viira jt. Välisliikmetena võtavad žürii tööst osa Soome noorema generatsiooni disainer Marjut Uotila, kes esindab meestemoe brändi Dust, ning õed Milla ja Iina Kettunen, kes esindavad naistemoe- ja aksessuaaribrändi Month of Sundays. Komisjonis osaleb ka Antoniuse moeetenduse 2014. aasta võidukollektsiooni autor Liisa Soolepp, lisaks on kaasatud moeharidust andvate kõrgkoolide, Tallina Loomeinkubaatori, Tartu Loomemajanduskeskuse ja toetajate esindajad.

Moekollektsiooni peapreemia on 1000 eurot, aksessuaarikollektsioonide kategooria peapreemia maht on 500 eurot. Võidukollektsioon saab esitlusvõimaluse Eesti EXPO 2015 moeväljapanekul Milanos 2015. aasta septembris.

Antoniuse moeetendus toimub tänavu juba kolmandat korda. 12. juuni õhtul astub Tartus Antoniuse õuel publiku ette värskeim Eesti disaini paremik. Etendusele eelnevad moeseminarid kõigile huvilistele Tasku keskuses, näitused ning palju muud põnevat.
 
Konkursi täpsemad tingimused leiab aadressil: www.loovtartu.ee/moeetendus

Lisainfo: Kristina Paju, konkursi koordinaator, tel 5174 829, kristinapaju@gmail.com