Manifesta 10 On Board ehk Manifesta triivib rahvusvahelistesse vetesse

19. september, 2014

1568b4ff9fe3d5411fe40ced965aabdeKaasaegse Kunsti Eesti Keskus koostöös Manifesta 10. biennaali, Soome Frame’i ja Norra OCAga korraldavad M10 haridusprogrammi osana konverentsi ja 3-päevase reisi MANIFESTA 10 On Board. M10 On Boardile on oodatud kunstnikud, tudengid ja kunstiprofessionaalid, et koos sõita Helsingist Peterburi 7. oktoobri ööl vastu 8. oktoobrit.

Konverentsi peateemadeks on sõnavabadus ja tsensuur erinevates kultuurides Põhjamaade, Baltimaade, vana Euroopa ja Peterburi kontekstis. Kuidas mõjutab tsensuur ja enesetsensuur kunstnike loomingut, kuidas kunstiinstitutsioonide tööd? 

Konverentsil peaesineja on tunnustatud Ida-Euroopa ühiskonda mõtestanud filosoof Madina Tlostanova. Ettekande peavad Manifesta fondi direktor Hedwig Fijen, tänavuse biennaali peakuraator Kasper König, leedu kunstnik Deimantas Narkevicius, eesti kunstnik Timo Toots, ukraina kunstnik Alevtina Kakidže, vene kuraator Viktor Misiano ja paljud teised. Videoprogrammid on kokku pannud Peterburi kunstnik ja kuraator Maša Godovannaya ja soome kuraator Jussi Koitela. Lisaks diskussioonipaneelidele ja videoprogrammidele esinevad pardal mitmed kunstnikud performance’itega, sh Tero Nauha ja Anna Breu, eraldi paneeli korraldab Eestis korraldatav noortekunsti triennaal Eksperimenta! ning Peterburi kunstielu tutvustab St. Petersburg Social Club. Praamiprogramm algab St.Peter Line’i laeval Helsingis ning jätkub Manifesta biennaalil Ermitaažis ja erinevates Peterburi linna kultuuriasutustes.

Konverentsil osalemine võimaldab teatud tingimustel Euroopa Liidu kodanikel reisida Peterburi viisavabalt. Selleks tuleb sõita Helsingi-Peterburi-Helsingi kruiisiga 7.-11. oktoobrini (Manifesta10 roundtrip või Hotelpackage). Juhul kui soovite osaleda Manifesta 10 On Board konverentsil kuid naasta Eestisse enne või pärast 11. oktoobrit (Manifesta 10 One way Hel-Spb), neil tuleb teha Venemaa viisa. Tudengitele on hinnad soodsamad. Registreerige juba täna!

Vaata lisa http://manifesta.org/2014/07/manifesta-10-on-board/ ja www.manifesta10.org