Marco Steinberg

24. august, 2010
marco-steinbergMarco Steinberg on Soome Innovatsioonifondi Sitra strateegiadirektor (Strategic Design Director) ja Harvardi Ülikooli disainikooli (Harvard University Graduate School of Design) arhitektuuri kaas-professor (associate professor)

Professor Steinberg’i töö Harvardi Ülikoolis keskendub strateegiaprotsesside arendamisele, mis võimaldavad efektiivselt ja kompleksselt lahendada sotsiaalseid probleeme. Tema uurimistöö on seotud tervishoiusüsteemi täiustamisega. Steinbergi töö käsitleb ka innovatiivset lähenemisviisi CPS-le (complex problem-solving). Ta peab ülikoolis strateegiateemalisi loenguid (From Industrial to Strategic Design: The Changing Value of Design).

Soome Innovatsioonifondis Sitra tegeleb Marco Steinberg organisatsiooni strateegia kavandamisega ning otsib uusi võimalusi, mis aitavad ellu viia fondi missiooni – edendada ühiskonna heaolu. Ta omab laialdast kogemust ka Itaalia, Soome ja USA tööstuses ning osaleb mitmetes innovatsiooniprogrammides.

Marco Steinberg on paljude raamatute (“Prototype for a Plywood Wheelchair”, “Material Legacies: Bamboo”) autor ja kaasautor (“Digital Design and Manufacturing”, “Patient Transport Module: Stroke PTM feasibility study”).

Rohkem informatsiooni Marco Steinberg’i kohta leiab http://www.dmi.org/dmi/html/conference/europe09/sp_steinberg.htm