Mari Martin võitis Briti Nõukogu Eesti esinduse loomemajanduse auhinna

06. juuli, 2011

altBriti Nõukogu kuulutas välja rahvusvahelise noore loomemajanduse Eesti auhinna võitja moeettevõtluse vallas. Võitjaks osutus Mari Martin – KALAMARI kaubajuht, kaubamärkide ReUse Republic ja Tallinn Dolls asutaja ja eestvedaja.


 

Rahvusvahelise loovettevõtjate auhind on ellu kutsutud Briti Nõukogu ning Suurbritannia loomemajanduse tipptegijate poolt. Tegemist on rahvusvahelise konkursiga, kus kogu maailmas valitakse välja 11 moeettevõtlusega tegelevat noort inimest, kes sõidavad septembris Londonisse, et osaleda valdkonnaga seotud kohtumistel, seminaridel ning üritustel.

Eestis võitja valis välja žürii kuhu kuulusid Aivar Lätt, Ester Kannelmäe, Eve Hanson, Hede Kerstin Luik, Jaanika Terasmaa, Katrin Kuldma, Kristi Pärn-Valdoja ja Vilve Unt. Briti Nõukogu juhataja Hede Kerstin Luik selgitas žürii valikut: „Otsuse tegemine oli äärmiselt raske, sest kõik intervjueeritavad olid moevaldkonna väga tugevad esindajad. Mari Martinile tõi võidu tema tugev äriline külg ning oskus oma tooteid edukalt müüa“.

Briti Nõukogu (BN) Eestis on globaalse organisatsiooni kohalik esindus, mille eesmärk on luua läbi riikidevahelise teadmiste- ja ideedevahetuse usalduslikke suhteid Ühendkuningriikidega. BN tegutseb 110 riigis. Eestis on Briti Nõukogu alates 1993. aastast olnud tegev loomemajanduse ja hariduse arendamises ning kulutuurisuhete loomises.