Marimekko peadisainer Noora Niinikoski: Meie disaineritel on oma spetsiifiline käekiri, mis sobitub Marimekko näoga.

09. juuli, 2013

noora niinikoski

Marimekko peadisainer Noora Niinikoski: Meie disaineritel on oma spetsiifiline käekiri, mis sobitub samas Marimekko näoga. LOE EDASI

Marimekko peadisaineri Noora Niinikoski sõnul on disainerite valiku protsess küllaltki personaalne. “Esmalt tutvume disainerite eelnevate töödega ja tunnetame, kas nende töödes leidub seda “Marimekko-lähenemist”, räägib Nora. “Marimekko disaineritel on kõigil oma spetsiifiline käekiri, mida saab seostada Marimekko näoga. Puhtad ja selged värvid, värskus ning tabav side täna maailmas toimuvaga,” iseloomustab Noora brändi nägu.

Marimekko hindab disainis kõrgelt käsitöö elemente. “Meile meeldib, kui disainil on loomuliku käekirja tunnetus – ei kasutata täpseid arvutiga loodud vorme. On näha, et tulemus on inimese loodud – natuke kunsti, joonistamist, värvimist,” arutleb Noora.

Täna töötab Marimekkos samaaegselt 10-12 erineva taustaga disainerit Jaapanist, Saksamaalt, Suurbritanniast ja loomulikult Soomest. “Pooled neist tegelevad prindiga, pooled moedisainiga. Enamasti on meil uute disaineritega eelnevalt otsekontakt läbi soovituste, avalikke konkursse me reeglina ei korralda,” avas Noora tagamaid disainerite värbamisest.