MassChallenge – ülemaailmne kiirendiprogramm otsib innovaatilisi alustavaid ettevõtteid!

13. september, 2017

Üks maailma kõige suurimatest alustavate ettevõtete kiirenditest MassChallenge avab 1. Septembril programmi Bridge to MassChallenge raames vastuvõtu Kesk- ja Ida-Euroopa alustavatele ettevõtetele. MassChallenge tegutseb juba Ameerika Ühendriikides, Ühendkuningriigis, Šveitsis, Mehhikos ja Iisraelis. Panga Poola PKO Bank ja sihtasutuse Technology Entrepreneurship algatusel alustab kiirendi Poolas, Varssavis tegutsemist Kesk- ja Ida-Euroopa suunal. Programm on mõeldud Kesk- ja Ida-Euroopast pärit suure kasvupotentsiaaliga alustavatele ettevõtetele.

Kesk- ja Ida-Euroopa piirkond on üks alles tärkavatest alustavate ettevõtete ökosüsteemidest, mistõttu otsivad suurimad ärikiirendid just võimalusi sellest Euroopa regioonist. Bridge to MassChallenge Warsaw on Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni alustavatele ettevõtetele mõeldud võistlus, mis loodab toetada potentsiaaliga ettevõtteid nende püüdlustes rahvusvaheliselt läbi lüüa.
Avaldusi võetakse vastu kuni 6. oktoobrini.

Programm tegutsevatele ettevõtetele
Programm on mõeldud nendele ettevõtetele, kes on ennast juba turul tõestanud, kelle tooted on omaks võetud, kellel on turul jõudu ja kes on valmis oma ettevõtet laiendama. Osalejatele mõeldud indikatiivsed tegevusnäitajate piirmäärad on: aastakäive kuni 2 miljonit USD ja omakapitali tehtud investeeringud mitte rohkem kui 1 miljon USD.

Kiirendi protsess
Vastuvõtt programmi Bridge to MassChallenge algab 1. septembril ja lõpeb 6. oktoobril. Organisaatorid loodavad vastu võtta 200 Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni huvitava alustava ettevõtte taotlust, millest valitakse välja 25 parimat. Väljavalitud võtavad osa Varssavis toimuvast 4-päevasest intensiivsest treeningprogrammist. Ameerika Ühendriikide, Iisraeli jt riikide tippmentorite toetusel kohtuvad osalejad tööseminaride ajal mitmete oma ettevõtte laiendamiseks vajalike väljakutsetega, mis on seotud vajadusega jõuda alustava ettevõtte staatusest välja laienemisstaatusesse ja tõestada oma ressursside tõhusust. 10 finalisti lendavad veebruaris Bostonisse, et võtta osa 4 päeva jooksul toimuvatest tööseminaridest ja kohtumistest. Kesk- ja Ida-Euroopa ettevõtjatel on Ameerika Ühendriikides võimalus osaleda oma kasvuplaanide praktiliseks toetamiseks mitmete ülemaailmsete ettevõtete esindajate, potentsiaalsete investorite ja äripartneritega peetavatel koosolekutel.

Globaalne kiirendi
MassChallenge on üks maailma suurimatest, rikka ajalooga ja alustavate ettevõtjate dünaamikat ning kasvu toetavatest kiirendiprogrammidest. Seitsme tegutsemisaasta jooksul on läbinud intensiivse kiirendiprogrammi 1211 alustavat ettevõtet, organiseeritud üle 2 miljardi USD investeeringuid, loonud 900 miljonit USD-d käivet ja loonud üle 65 000 töökoha.

MassChallenge’i partneriteks Kesk- ja Ida-Euroopas on regiooni suurim pank PKO Bank Polski ja sihtasutus Technology Enrtepreneurship, mis on Poolas programmi MIT Enterprise Forum korraldaja. Lisaks teeb programm koostööd algatusega Impact CEE, mis võimaldab osalejatel esitleda oma ettevõtteid Katowices detsembris toimuval alustavatele ettevõtetele suunatud konverentsil Fintech’17.

Bridge to MassChallenge Warsav kiirendit toetavad üle terve Kesk- ja Ida-Euroopa rida kohalikke alustava ettevõtluse valdkonnas tegutsevaid partnereid, näiteks StartupHub Poland, Eesti alustavate ettevõtete võistlus Ajujaht ja Civitta, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Bulgaaria majandusõppe organisatsioon JA Bulgaria, Ungari fintech kiirendi BNL Start Partners või Venemaa kiirendi Yellow Rockets.

Bridge to MassChallenge on regiooni MassChallenge tegevuse esimeseks etapiks. Järgnevate aastate jooksul plaanitakse avada kompleksne, täiemahuline kiirendiprogramm MassChallenge asukohaga Varssavis. Programm plaanib edaspidi igal aastal toetada 80 Kesk- ja Ida-Euroopa alustavat ettevõtet, soodustades nende kiiret arengut, tegevuste laiendamist ja kasumi tootmist.

„MassChallenge on maailma üks kõige enam tunnustust leidnud alustavate ettevõtete ärikiirendeid. Soovime kasutada ära selle potentsiaali, meelitades parimaid Kesk- ja Ida-Euroopa alustavaid ettevõtteid Poola ja suurendades parimate ideede rahvusvaheliseks muutumise võimalusi. Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni suurim pank PKO Bank Polski on samuti huvitatud innovatsiooni toetamisest. Loodame leida programmi kandideerivate alustavate ettevõtete hulgast ka selliseid, kellega saaksime luua otseseid koostöövõimalusi,“ ütles PKO Bank Polski jaekliendi divisjoni direktor, Szymon Wałach.
Äriliidrite toetus
Ülemaailmne MassChallenge teeb koostööd suurte kohalike ja globaalsete ettevõtetega nagu IBM, P&G ja Microsoft. Tänu sellele saadakse alustavatele ettevõtetele pakkuda tugevat toetust kogenud mentorite näol, kes tutvustavad alustavaid ettevõtteid globaalsele ärimaailmale.

„Otsime Microsoftis kogu aeg innovaatilisi lahendusi pakkuvaid alustavaid ettevõtteid. Ökosüsteemi kõikidele partneritele väärtuse loomiseks tõstab MassChalenge’i mudel esile partnerite võrgustiku põhitugevusi ja kogemusi. MassChallenge’i uutele turgudele sisenemine loob Microsoftile ja teistele ühistele partneritele ideaalse võimaluse uute ideede ja äridega tutvumiseks. Me ootame väga MassChallenge’i Ida- ja Kesk-Euroopa regiooni laienemise mõju,“ ütles Microsofti tehnoloogia ja kodanikuinnovatsiooni direktor Cathy Wissink.

Mitmed MassChallenge läbinud ettevõtted on kasvanud turuliidriteks. Ettevõte FlyWire on üks nendest, kelle loojad rajasid tarbijate eest maksete töötlemisega tegeleva ettevõtte. Viis aastat peale MassChallenge’is osalemist tegutseb FlyWire enam kui 200 riigis ja 100 valuutas üle maailma.
Sellest on enam kui 6 kontinendi 800 haridusasutuses saanud välisüliõpilaste hulgas kõige populaarsem viis õpingute eest maksmiseks. Tänaseks on ettevõtte kogunud investeeringuid üle 43,2 miljoni USD.

Värbamisprotsessist ja rahvusvahelisest karjäärist huvitatud leiavad rohkem infot MassChallenge’i ja sihtasutuse kodulehtedelt: http://more.masschallenge.org/warsaw ja http://b2mcwarsaw.fpt.org.pl.

***

MassChallenge programmist
MassChallenge on üks tulemuslikuimatest aktseleraatoritest maailmas. See tagab parimaile hoolikalt välja valitud stratup’idele komplekstoe, aidates kujundada ideed edukalt toimivaks ja arenevaks äriks. Tänu olemasolule viies startup’ide võtmekeskkonnas üle maailma ning rahvusvahelisele mentorite ja äripartnerite võrgustikule tagab MassChallenge oma hoolealustele juurdepääsu maailmaturgudele, oskusteabe ja koostöövõimaluse parimatega, suurendades seeläbi kolmekordselt startup’i investori saamise šansse (nagu see tuleneb MIT-is korraldatud uuringutest).

Tehnoloogiaalase Ettevõtluse Sihtasutusest
Tehnoloogiaalase Ettevõtluse Sihtasutus on dünaamiliselt arenev organisatsioon, mis aitab korporatsioonidel ja suurtel ettevõtetel teha koostööd innovaatiliste tehnoloogiaalaste startup’idega. Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi (MIT) poolt litsentseeritud MIT Enterprise Forum Poland aktseleraatori operaatorina ning rahvusvahelise aktseleratsiooniprogrammi MassChallenge partnerina on sihtasutus üks unikaalsetest subjektidest Poola turul, mis pakuvad korporatsiooni efektiivset ja täiuslikku ettevalmistust startup’idega koostööle tuginevaks innovatsioonimudeliks.

PKO Bank Polski-st
Poola pangasektori vaieldamatu liider ja suurim pank Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonnas. See pank on peamine finantsteenuste pakkuja kõikidele kliendisegmentidele Poolas, mis on saavutanud kõrgeima osaluse deposiitide (17,1 protsenti) ning krediitide (17,8 protsenti) turul, sh ka hüpoteeklaenude alal, kus peaaegu iga kolmas laen on pakutud PKO Bank Polski ja PKO Bank Hipoteczny poolt. Omades 8 miljonit maksekaarti on pank suurim deebet- ja krediitkaartide väljaandja Poolas turuosalusega ca 21%. Tänu digitaalvahendite, sh IKO rakenduse arengule on PKO Bank Polski muutunud kõige mobiilsemaks pangaks Poolas.

 

***

ROHKEM INFOT:
***
Marek Bonecki
PR Director
C: +48 691.349.130
O: +48 22.308.08.70.
E: mbonecki@mnhtninc.com