MEKTORY ärimudelite konkursi võitja on LifeInU!

23. jaanuar, 2013

mektoryMeKTory ärimudelite konkurss on selleks korraks lõppenud. Kokku esitati hindamiseks 40 võistlustööd. 15.jaanuaril said 10 parimat võimaluse tutvustada oma meeskonna ärimudelit 150 huvilisele.

 

Konkurss oli tihe ning uudseid ideid palju alates elektroonilisest veelekkepeatajast kuni mobiilirakenduseni, mis muudab nii lapse, harrastus- kui profiratturi elu turvalisemaks. Peavõidu—õppereisi Silican Valley’sse—võitis meeskond „LifeInU”, kelle idee on luua loote 24/7 monitoorimissüsteem riskirasedatele. Nende meeskonda kuuluvad Anton Vedeshin ja Nino Chaligava TTÜst, Tomas Potesil Masaryk Ülikoolist Brnos ja Elena-Corina Celoiu King’s Kolledžist Londonis.

MeKTory ärimudelite konkurss on selleks korraks lõppenud. Kokku esitati hindamiseks 40 võistlustööd. 15.jaanuaril said 10 parimat võimaluse tutvustada oma meeskonna ärimudelit 150 huvilisele.

Kolmanda auhinnalise koha võitis meeskond „Trio Fortuna” veebipõhise reisiplaneerimise platvormi eest. Tegemist on TripAdvisor’iga analoogse platvormiga, mis on suunatud erivajadustega reisijatele. Meeskonnaliikmed Ksenia Rakoczy, Maksim Samburov ja Jana Vetsvanags on TTÜ ärirahanduse üliõpilased.
Kolm parimat võistkonda saavad tasuta osaleda jaanuarikuises Euroopa Innovatsiooniakadeemia koolitusprogrammis.

Lisaks andis žürii välja ühe eripreemia meeskonnale EWG-Tech (Alina Kester, Mairo Leier, Helen Tiitma). EWG-Tech arendab veelekete tuvastamissüsteemi. Nad on välja töötanud innovaatilise juhtmevaba veelekke sensori, mis kaitseb vara vee kahjustuste eest ja mida on võimalik integreerida automaatikasüsteemiga.

MeKTory ärimudelite konkurss korraldati teist korda.

Konkursi koostööpartnerid on:
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Eesti Arengufond, Garage 48, Startup Garage, Loov Eesti, Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid, Eesti Infotehnoloogia Kolledž, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikakõrgkool, Tallinna Ülikool, Estonian Business School, Tallinna Ettevõtlusamet.