Moedisainer Marit Ilison osaleb ainulaadsel ORIGIN PASSION & BELIEFS disainimessil.

09. mai, 2014

LongingForSleep bordeaux MaritILISON credit MaikenStaakÄsja mainekalt Hyères’i moe- ja fotograafiafestivalilt kollektsiooniga “Longing for Sleep” saabunud kunstnik, moedisainer ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Marit Ilison osaleb 8. mail Itaalias avatud ORIGIN PASSION & BELIEFS disainimessil.

Itaalias, Vicenzas toimuvat messi korraldab suurim noori talente ja disainereid koondav platvorm Not Just A Label (NJAL) koostöös Fiera di Vicenza messikeskusega. Marit Ilison valiti messil osaleva 100 andekaima disaineri sekka enam kui 15 000 NJAL liikme seast. “Me otsime neid, kes on tõestanud, et suudavad nihutada piire nii disaini, innovatsiooni kui ka materjalikasutuse osas,” lausus messi kuraator, NJAL asutaja Stefan Siegel. Marit Ilison valiti 2013. aastal ka veebilehe “THE BEST OF 2013” hulka, tunnustades Ilisoni kui valdkondadeülese lähenemise ja julgete sõnavõttudega disainerit, kellest kuuleb veel palju.

8.-11. maini toimuva Origin messi eesmärk on viia kokku 100 andekat disainerit ja 100 Itaalia erilisema väiketootja ning rahvusvahelise pressi ja moetööstuse võtmeisikutega. Marit Ilisoni sõnul annab messil osalmine võimaluse kohtuda inimeste ja organisatsioonidega, kellega see muidu ei oleks võimalik.

Mess on ainulaadne ka selle poolest, erinevalt muudest samalaadsetest messi/näituse kontseptsioonidest kaetakse osalejatele enamus reisimise, näituse koha ja inventari ning majutuse kulud NJAL-i ja partnerite poolt lähtudes põhimõttest toetada andekaid disainereid sõltumata piiridest, majanduslikest kohustustest või poliitilisest seisust.

Not Just A Label on maailma juhtiv disainiplatvorm, mis koondab ja eksponeerib andekaid ja tõusvaid noori disainereid üle maailma.  

Prantsuse haute couture ajakirja Stiletto poolt “tõeliseks rõivastuse poetessiks” tituleeritud Marit Ilison on rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik, vabakutseline disainer ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud, kes on oma töid eksponeerinud nii Eestis kui välismaal, Euroopas ja USAs. Ilisoni töid on kajastanud The New York Times, Vogue Paris, Vogue Italy, Womens Wear Daily, Dezeen, It’s Nice That, VICE Magazine jt.

http://maritilison.com/

http://longingforsleep.com/
http://www.notjustalabel.com/editorial/origin_passion_and_beliefs

Lisainfo: press@7smic.com