Moeõhtud juhatavad sisse disaininädala suure moeetenduse

28. mai, 2013

7I3A1535Kolmapäeval, 29. mail kell 19 on moehuvilised oodatud kohvikusse Spargel (Kalevi 13), kus toimub moeõhtute seeria “Mood on kohal” avaüritus. Sellel ja järgmisel nädalal toimuvad moeõhtud on 7. juunil Tartus toimuva suure moeetenduse „Kapist välja“ eelüritusteks. 

 

Moeõhtud annavad võimaluse tutvuda moeetendusel üles astuvate disainerite ning nende lugudega. Sellel kolmapäeval tutvustavad ennast ja oma tegemisi Triinu Pungits, Sille Sikmann ja Evelin Kägo. 

Triinu Pungits on juba aastaid tegutsenud moekunstnik, kelle käekiri on üks omapärasemaid Eestis. Sille Sikmann on Scheckmann brändi omanik, kes hoolitseb selle eest, et ka mehed saaksid kanda isikupäraseid ja mugavaid jalanõusid. Evelin Kägo on Tartu Kõrgema Kunstikooli tudeng, kes käinud praktikal Hollandi ühe tuntuma moelooja Iris Van Herpeni juures.  Kõik kolm disainerit on loominguliselt erinevates etappides, seega saab kuulata nii kogenud disaineri kui alles oma teed otsiva õpilase moelugu. 

Üritus on tasuta. Järgmine moeõhtu toimub tuleval neljapäeval, 6. juunil kell 19. 

Tartu disaininädalal toimuv moeetendus “Kapist välja” on selle aasta üheks Tartu suurimaks moesündmuseks, kus astub üles üle 20 disaineri. Moeetendust toetavad Tartu linn, EAS, Läänemere piirkonna programm. Korraldajad on Tartu Loomemajanduskeskus ja Tartu Kõrgem Kunstikool.   

Lisainfo: Triinu Pungits, tel 5340 5745, triinu@triinupungits.com 

Foto autor Gabriela Liivamägi, riietuse autor Ilona Ait.