Muuseumid panevad püsti oma messi „AjaVõit”.

30. mai, 2014

A3 muuseumihariduse mess-page-001Reedel, 6. juunil kell 12-17 toimub Eestis esmakordselt muuseumihariduse mess, kuhu kogunevad üle 40 mäluasutuse, et tutvustada oma haridus- ja meelelahutusprogramme, elamuspakkumisi, õpivõimalusi ja muid põnevaid tegemisi. Mess toimub esimest korda ja kogunetakse Viimsi Vabaõhumuuseumi õuele.

Kellele mess on mõeldud?

–        Õpetajatele ja noortega tööd tegevatele inimestele, et leida üles kõik head ja uudsed lahendused, mis toovad õpilasi muuseumidesse ja aitavad täiendada õppetööd haridusprogrammide abil

–        turiste teenidavatele ettevõtetele, kes leiavad messilt täiendust oma puhkepakettidesse,

–        ettevõtetele, kes soovivad sisustada oma suvepäevi

–        Eesti inimestele ja peredele, kes soovivad sisustada oma suve. 

Miks „AjaVõit”?

Kuna kohal on suur hulk Eesti muuseume – üle 40 ja nende arv võib jooksvalt täieneda veelgi – teadus- ja teemapargi, teatri ja kirjastuse, siis saab iga külastaja ühe messikülastusega võimaluse teha tutvust nende kõigiga. Hea ülevaade ja pakkumised aitavad teha plaane suveks ja sügisel algavaks uueks õppeaastaks. Ajavõit missugune 

Mida võib oodata?

Tänasel päeval toimivad muuseumid mitte enam ainult kultuuri- vaid ka haridusasutustena. Põnevad haridusprogrammid, mis on seotud muuseumide temaatika ja eripäraga, näituste ja uurimustöödega, toovad täiendust nii tavalisse kooliprogrammi, kui elavdavad tavapärast muuseumikülastust. Muuseumihariduse messile tullaksegi ennast näitama ja tutvustama, räägitakse uutest programmidest ja teenustest, tehakse eripakkumisi, soojendatakse suhteid ja sõlmitakse kokkuleppeid. Lisaks haridusprogrammidele tutvustatakse kindlasti ka muuseumides toimuvaid sündmusi ja muuseumipoodide kaupa.

Töötab loosiratas!

Loosirattasse on kõik osalevad organisatsioonid pannud programme ja tegevusi kooli- ja lasteaiagruppidele.  Nii võib teile naeratada õnn külastada koos klassiga tasuta Ahhaa teaduskeskust, mõnda toredat Eestimaa muuseumi, Teletorni,  Rahvusooperit Estonia või hoopis Viimsi uut kino.

Kaasa priipääse järgmiseks muuseumikülastuseks!

Lisaks sellele,et kõik osalejad varustatakse kohapeal kosutava ülevaatega, värske mereõhuga ja kauni miljööelamusega, saavad külastajad kaasa väärt pakkumise: paljud Eesti muuseumid  on muuseumihariduse messile järgneval nädalavahetusel messilt saadava salasõna alusel tasuta avatud.

Sisusta oma päev mitmekordselt kasulikuga

Peale messil osalejatega tutvumist ja endale kasulike väljavalimist soovitame külastada ka kohapeal avatud kohvikuid, mis pakuvad erilisi ja ajastutruusid ampsusid, ent messikoha läheduses on veel mitu kohta, mida tasub külastada: RMK Viimsi looduskeskuse uus näitusemaja „Metsas on väge“, Viimsi uus kino ja Eesti Sõjamuuseum. Kel soovi, võib vabaõhumuuseumi platsile jääda oma piknikku pidama ka kauemaks.

Kuidas tulla?

Tallinna kesklinnast toovad Viimsi vabaõhumuuseumisse bussiliin nr 114 ja marsruuttakso 260.

Mess  toimub vihmase ilma korral Viimsi Vabaõhumuuseumi kõrval asuvas Rannarahva Muuseumis.

Rohkem infot ürituse ja osalejate kohta leiate kodulehelthttp://www.rannarahvamuuseum.ee/6-juuni-muuseumihariduse-mess-ajavoit/, suhtlust hoiab üleval selleks loodud Facebooki leht, mida leiab märksõna „AjaVõit” alt.

AGA SEE POLE VEEL KÕIK – ÜRITUS ON LÄBINISTI TASUTA!