Muuseumikontserdi laval kohtuvad muusikud, nukunäitleja ja merebioloog

14. november, 2018

15. novembril toimub NUKU muuseumi kontserdihooaja kolmas  kontsert, kus esineb näitleja ja muusik Maili Metssalu koos nukunäitleja, merebioloogi, kitarristi ja pianistiga. 

Kontsert “Luiged läinud” viib kuulaja loodusest kantud omaloomingu radadele. Novembrikuiselt hall hingedekuu sobib hästi vaiksemateks sisekaemusteks ning just sisemise soojuse äratamiseks. Sel kontserdil toob Maili Metssalu esimest korda oma sahtlipõhjadest välja tema hingeilmade kaudu siia kandunud lood ja laulud. Kontserdi märksõnadeks on eestikeelne luule, karged helimaastikud ning varjudes peituvad visuaalmaailmad. Laval on koos Mailiga kitarrist Léon Allik, nukunäitleja Katri Pekri, merebioloogist muusik Lennart Lennuk ning pianist Aivar Surva.

Maili Metssalu on näitleja ja muusik, kes õppis teatrikunsti TÜ Viljandi kultuuriakadeemias ning pärimusmuusikat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on ansambli RÜÜT liige, korraldab festivali Särin ning peab Raplas BAAS-nimelist kultuurikeskust.

NUKU muuseumikontsertidele on oodatud ennekõike täiskasvanud. Kontserdid toimuvad kammerlikus õhkkonnas muuseumi eri ruumides, tihti tuleb ette muusikalisi rännakuid ühest ruumist teise. Kindlat lava pole, muusikud leiavad enne kontserti neid enim inspireerivad paigad, kus oma loomingut esitada.

Kontserdipiletid on saadaval NUKU teatri kodulehel ja kassas ning Piletilevis hinnaga 16 ja 13 eurot (soodushind (üli)õpilastele ja pensionäridele).