Nädalalõpp toob loomemajanduskeskusse muusika, disaini ja tänavakunsti

08. august, 2012

lmk-logo9.−10. augustil toimub enam kui 20 eripalgelise esinejaga Tartu muusikanädal , mille korraldamisse on õla alla pannud ka Tartu Loomemajanduskeskus. Kalevi tänava kompleksis toimuvad lisaks kontsertidele disainiturg ja bändikoolitus muusika-asjaajamisest, avatakse näitus tänavakunstist ning seatakse sisse muusikanädala infokeskus. Kontserdid toimuvad ka loomemajanduskeskuse hallatavas Antoniuse õues.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini sõnul on ettevõtmine väga oluline noortele muusikutele, sest annab neile võimaluse tutvustada oma loomingut välispressile ja rahvusvahelistele muusikaettevõtjatele, keda tänu koostööle Tallinn Music Week`iga festivalile oodatakse.

Tartu Loomemajanduskeskuse Kalevi 13 pargipoolsele rõdule seatakse kaheks päevaks üles indie-lava, kus üles  astuvad indie-sugemetega Eesti artistid Elephants From Neptune, Animal Drama, Galvanic Elephants ning räpikollektiiv Öökülm. Indie-lava on pilootprojekt järgmisel aastal juuni alguses Tartus toimuvale linnafestivalile Indiefest. Vaatajatele paigutatakse parki toolid, kuid soovitatakse igaks juhuks kaasa võtta ka istumisalused. Indie-lava kontserdid on tasuta.

Muusikanädala kontserdid on kahel päeval ka loomemajanduskeskuse hallatavas Antoniuse õues, kus esinevad Tartu Popi ja Roki Instituut, Abraham’s Cafe, Momend (Läti), Krista Citra Joonas ja Jaak Johanson ning Sibyl Vane. Antoniuse õue kontserdid on tasulised, piletid on müügil Piletilevis ja saab osta ka kohapealt. Vt täpsemat kava http://tartumuusika.ee/kava.html

9. ja 10. augustil  toimub loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) koolitus muusikutele, muusikaettevõtjatele ja teistele muusikavaldkonnas tegutsejaile. Koolitusel arutletakse, kuidas oma kuulajaskonda kasvatada ja hoida, kuidas tuuritada ja muusikat müüa, kuidas end parimal viisil tutvustada, promoda ja uue publikuni jõuda. Arutelu juhib Berk Vaher. Vt http://tartumuusika.ee/bandikoolitus.html.

Loomemajanduskeskuse hoovis on mõlemal päeval kell 15−21 avatud disainiturg, kus on esindatud Eesti moe- ja ehtekunst ning tootedisain, toimuvad tutvustused ja esitlused. Disainiturgu korraldavad Kalle HT ja Disainimaja. Vt http://www.kalleht.com.

9. augustil kell 19 avatakse Kalevi 13 trepigaleriis ja kohvikus Spargel näitus „Tänavakunsti memorabiilia“. Näitusel osalevad Tallinna tänavakunstnikud Pheriskoop ja Signor Sick rühmitusest Multistab ning Tartust Edward von Lõngus ja MinajaLydia. Tegemist on eesti tänavakunsti kõige olulisemate nimedega, kellest igaüks on erineva stiili, tehnika ja temaatikaga. Vt http://www.lmk.ee/memorabiilia
Tartu muusikanädala infokeskus on avatud neljapäeval ja reedel kell 10−20 Kalevi 13-s. Infokeskusesse võib tulla kontserdisoovitusi saama ning festivali pileteid ostma.

Tartu Loomemajanduskeskuse ja Antoniuse õue tegevusi Tartu muusikanädalal rahastab  osaliselt Läänemere piirkonna programm projekti Urban Creative Poles  raames.

Tartu muusikanädalat korraldab Tallinn Music Week koostöös tARTuFFi, Tartu Loomemajanduskeskuse ja kirjandusfestivaliga Prima Vista.