Neljapäeval, 7. aprillil, esilinastub TLÜ Balti Filmi- ja Meediakooli (BFM) filmitudengite ajastufilmide programm MINEVIKKU kinos ARTIS.

07. aprill, 2011

altNädala jooksul on võimalik vaadata kaheksa noore filmirežissööri lühifilme, milles teevad kaasa tuntud Eesti näitlejad. BFM-i filmiosakonna III kursuse lühifilmide tegevustik leiab aset enam kui 100 aastat tagasi – enne Esimest maailmasõda. Erilist rõhku on pööratud ajastu vaimu tabamisele, seda eeskätt püüdliku võttekohtade valiku ja keskkondade loomisega. 

Filmide võtted toimusid Vilsandil, Hiiumaal, Kõrvemaal, Tartus, Narvas, Kotka tänava filmipaviljonis jm. Patoloogiliste poeetide, prohvetite, parunesside ja teiste värvikate tüpaažidena astuvad üles tunnustatud Eesti näitlejad: Juhan Ulfsak, Meelis Rämmeld, Kersti Heinloo, Maria Avdjuško, Helena Merzin, Märt Avandi, Mikk Jürjens jpt.

BFM’i filmisuuna õppetooli juhi prof. Jüri Sillarti juhendatud kursuse tööd jõuavad avalikkuse ette juba kolmandat korda. Varem on kinodes jooksnud filmiprogramm „10 viimast Vanapaganat“ ja „Ootamatu vabadus“. Seekordne filminädal on aga eriline, kuna esmakordselt linastuvad kõik filmid ingliskeelsete subtiitritega, mis võimaldab ka eesti keelt mittekõnelevatel elanikel sündmusest osa saada.

Filmiprogrammi MINEVIKKU esilinastus on 7. aprillil kell 19:00 kinos ARTIS ning alates 8. aprillist on jäävad filmid kinno jooksma vähemalt üheks nädalaks.

Lisainfo ja kontakt: www.facebook.com/minevikku

Traileri link: http://www.youtube.com/watch?v=gdrYIOZFXnU