Neljapäeval toimub noore kunsti oksjon

15. mai, 2018

Neljapäeval, 17. mail algusega kell 18 toimub kaheksateistkümnendat korda Tartu noore kunsti oksjon, kus enampakkumisel on 74 tööd 58 kunstnikult. Enampakkumine toimub nii Tartu loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) kui samaaegselt ka osta.ee keskkonnas. Õhtut juhib Reigo Kuivjõgi.

Tartu loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul on sel korral esindatud läbi aegade üks parimaid oksjonitööde valikuid, mis näitab, et noored kunstnikud on saanud aru, et oksjonil hea tulemuse saamiseks tuleb välja panna enda parim teos. „On tajuda, et kui saadaval on väga hea maal, siis ostjad ei pelga teha ka enam kui tuhandeeuroseid hinnapakkumisi. Kogu taoline kombinatsioon annab aluse selleks, et näeme taas üht edukat oksjonit, kus õnnelikuks saavad nii kunstnikud kui ka kunstiostjad,“ lisas Kuivjõgi.

Töödest, mis lähevad oksjonile, on valminud ka tutvustavad videod, kus maale tutvustavad kunstiteadlased Indrek Grigor ja Joanna Hoffman. Videod valmistas Andres Keil. Teostega saab hetkel tutvuda kohvikus Spargel (Kalevi 13) ning osta.ee keskkonnas: https://osta-ee.postimees.ee/kategooria/tartu-kunstioksjon

Oksjonile tulijatel palutakse registreeruda aadressil www.noorkunst.ee/ostjale. Registreerumisvorm on avatud kuni 16. maini. Sissepääs oksjonile on 5 eurot, pileteid saab osta ka kohapeal. Palutakse kohale tulla pisut varem, sest pakkumistega alustatakse täpselt kell 18.

Kokku esitati kaheksateistkümnendat korda toimuvale noore kunsti oksjonile 241 tööd 115 erinevalt kunstnikult. Oksjonile valisid tööd välja komisjon koosseisus Reigo Kuivjõgi, Aadi Tegova, Rauno-Thomas Moss, Indrek Grigor ja Joanna Hoffmann.

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse algatusel igal kevadel ja sügisel juba alates 2009. aastast. See on noorte kunstnike loomingu tutvustamisele ja müügile pühendunud kunstioksjon, mis pakub põnevat ja head kunsti nii algajale kunstiostjale kui ka pühendunud kollektsionäärile.

Tartu noore kunsti oksjoni koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes arendab oksjoni veebikeskkonda.