NICE auhind ootab kandideerima

27. august, 2018

NICE (Network for Innovations in Culture and Creativity in Europe) kutsub üles kandideerima 2019. aasta auhinnale. Loov Eesti on NICE võrgustiku liige.

Täna mõjutab rahvusvahelistumine kõigi meie igapäevaelu – nii praegu kui ka tulevikus, eriti seoses digitaliseerimisega. See pakub inimestele uusi võimalusi sama palju, kui see tekitab uusi väljakutseid oskuste omandamiseks ja õppimisega tegelemiseks. Kultuuri- ja loomesektori uuendused ning leiutised on olnud rahvusvahelistumise esiplaanil – muusika. kirjandus, virtuaalreaalsus, 3D trükk, disain.

Aastal 2017 käivitas Euroopa Komisjon Kultuuride Diplomaatia Platvormi: kultuuri- ja loomemajandussektori
institutsioone ja ettevõtjaid tunnustatakse nüüd rahvusvaheliste suhete olulise osana.

Alates 2013. aastast on iga-aastane NICE auhind aidanud populariseerida kultuuri- ja loomesektorites sündinud uuendusi ning nende mõju laiemasse majandusse ja ühiskonda, eesmärgiga lahendada tänapäeval meie tuleviku peamisi väljakutseid. NICE auhind toob esile uuendusi kogu Euroopast, mis on seni tähelepanuta jäänud. See käivitab arutelusid ja ärgitab ideid tööstuses, kultuuris ja valitsuses ning motiveerib kultuuri- ja loomemajandusi looma uusi lahendusi.

Kandideerimine on avatud 30. septembrini

Foto: Sebastian Becker